Galatasaray'ın Riva'da Ki Arazisi Üzerine Villa Projesi Yapılacak

Toplam büyüklüğü 1 milyon metrekare olarak açıklanan İstanbul'un Beykoz ilçesindeki Riva arazisi üzerine yapılacak olan yeni projenin detayları belli olmaya devam ediyor.
Galatasaray'ın Riva'da Ki Arazisi Üzerine Villa Projesi Yapılacak

Toplam büyüklüğü 1 milyon metrekare olarak açıklanan İstanbul'un Beykoz ilçesindeki Riva arazisi üzerine yapılacak olan yeni projenin detayları belli olmaya devam ediyor. Mülkiyeti Galatasaray'a ait olan ve Galatasaray ile özdeşleşen arazi geride bıraktığımız günlerde kulüp tarafından satılmıştı. Galatasaray kulübünün içerisinde olduğu dar boğazı aşmak için yapılan satışın ardından bu alana yapılacak olan proje büyük bir merak konusu olmuştu.

446 Milyon Liralık Yatırımla Hayata Geçirilecek

Yapılacak olan yeni proje için yatırım maliyeti 446 milyon lira olarak belirlenirken yapılacak olan satışlardan Galatasaray Spor Kulübü'nün kasasına 761,6 milyon lira para girişi yaşanacak. İnşaatlar Mayıs ayında başlayacakRiva Arazisi İhalesi 2017 Yılında Yapılmıştı

Hatırlanacağı üzere Galatasaray Riva arazisi ihalesi 2017 yılının Haziran ayında yapılmıştı. Pek çok şirket, konsorsiyum ve iş ortaklığının katıldığı ihaleyi en yüksek fiyat teklifini veren Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnşaat AŞ İş Ortaklığı kazanmıştı. Belirlenen sürenin dolmasına rağmen iş ortaklığı gerekli satış sözleşmesini imzalayamadıkları için ihalede en yüksek ikinci teklifi veren Yılmaz İnşaat birinci olarak kabul edildi ve ihale sözleşmesi taraflar arasında imzalandı.

RİVA Projesi İçin ÇED Süreci Devam Ediyor

Yılmaz İnşaat söz konusu arazi üzerine yepyeni bir villa projesi yapmaya hazırlanıyor. Toplam 1.550 adet villaya ev sahipliği yapacak olan proje için Yılmaz İnşaat 9 Nisan günü ÇED projesi için başvuruda bulundu. Söz konusu arazi için ÇED süreci devam ederken proje etaplar halinde hayata geçirilecek ve yaklaşık 6 sene içerisinde tamamlanacak.

Projede inşa edilecek olan villalara ek olarak 500 metrekarelik dev cami, 10 bin metrekarelik büyüklüğe sahip olan sosyal tesis ve ticaret alanı, 60 bin metrekarelik otopark yapımı da gerçekleştirilecek. Yapılacak olan satışlardan Galatasaray kulübünün kasasına 761,6 milyon liralık nakit akışı gerçekleşecek. Galatasaray Riva Arazisi villa projesi için ön görülen metrekare satış fiyatı ise 7 bin liradan başlayacak. Kaynak: emlak365.com