Gayrimenkul Kartal'da Yükseliyor

Gayrimenkul Kartal'da Yükseliyor
İstanbul Kartal, Kentsel Dönüşüm ile yeniden yapılanıyor, değer kazanıyor. Kartal, İstanbul Anadolu bölgesinde bulunan bir ilçe olmakla birlikte son zamanlarda gösterdiği gelişmeler ile adından söz ettirmektedir. Son zamanlarda özellikle gayrimenkul alanında gelişim göstermekle birlikte, bünyesinde birçok yeni proje barındırmaktadır. Kartal bölgesinde devam etmekte olan kentsel dönüşüm projesi için Kartal Belediyesi “Kartal’a Yatırım, Geleceğe Yatırım” adlı zirvesini tekrar ikinci kez düzenled

İstanbul Kartal, Kentsel Dönüşüm ile yeniden yapılanıyor, değer kazanıyor.

Kartal, İstanbul Anadolu bölgesinde bulunan bir ilçe olmakla birlikte son zamanlarda gösterdiği gelişmeler ile adından söz ettirmektedir. Son zamanlarda özellikle gayrimenkul alanında gelişim göstermekle birlikte, bünyesinde birçok yeni proje barındırmaktadır. Kartal bölgesinde devam etmekte olan kentsel dönüşüm projesi için Kartal Belediyesi “Kartal’a Yatırım, Geleceğe Yatırım” adlı zirvesini tekrar ikinci kez düzenledi.

Gayrimenkul Kartal'da Yükseliyor

Zirve de konuşma yapan Kartal Belediyesi Başkanı Altınok Öz, kentsel dönüşüm alanında Kartal’da başarılı bir proje yürüttüklerini ve bu anlamda iyi bir örnek olduklarını belirtti. Aynı zamanda bu konuda en iyi örneklerden olarak övgüyü hak ettiklerini dile getiren Belediye başkanı, kentsel dönüşüm projesi içerisinde karşılaştıkları birçok sorun olduğunu ancak belediyenin gerektirdiği görevleri yerine getirerek bu sorunları aştıklarını da belirtti.

Yüksek Bina Kötüdür Algısı


Yüksek binalar hakkında kötü olduğuna dair bir algı olduğunu belirten Kartal Belediyesi Başkanı Altunok Öz, özelikle yüksek binalar için kötüdür algısı yaratılmaya uğraşıldığını söyledi. Sözlerine bu konuda devam eden Başkan Altunok Öz, binaların yüksek olup olmamasının önemli olmadığını, depreme ne kadar dayanıklı olduğunun önemli olduğunu belirtti.

Gayrimenkul Kartal'da Yükseliyor

Neden Kartal?


Kartal bölgesinde yatırım yapmakta olan çok sayıdaki profesyonel yatırımcıları bünyesinde toplayan Kartal Geleceğe Yatırım zirvesinde, “Neden Kartal” isimli panel içerisinde neden Kartal bölgesini seçtikleri hakkında konuşmalar yaptılar.

Gayrimenkul Kartal'da Yükseliyor

İş GYO bünyesinde Genel Müdür olan Turgay Tanes, neden Kartal’ı seçtiğine dair bir konuşma yaptı. Kartal’ın tarihi dokusuna özellikle değinen Turgay Tanes, “Kartal’ın kendine özel bir hikayesi var. Bugün bu alanda günlük yaşanan bir olaydan bahseder gibi, Kartal bölgesinin Amerika Birleşik Devletleri’nden daha eski bir tarihe sahip olduğundan bahsedebiliriz” dedi. Özellikle Kartal’ın doğal tarafına vurgu yapan Turgay Tanes, uzun bir sahil şeridi, adalar ve deniz manzarası, Aydos Ormanı gibi özelliklere sahip olduğunu da belirtti.