Gaziantep Oğuzeli Belediyesi 58 Milyon TL'lik Kat Karşılığı Konut Yapım İhalesi İlanı Yayınladı

Gaziantep ili Oğuzeli Belediye Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlanarak kat karşılığı konut yapım ihalesi yapılacağı duyuruldu.
Gaziantep Oğuzeli Belediyesi 58 Milyon TL'lik Kat Karşılığı Konut Yapım İhalesi İlanı Yayınladı

Belediyelerin mülkiyetlerinde bulunan taşınmazların gayrimenkul sektöründe yararlanılmasına dair icraatlara devam ediliyor. Belediyeler kendilerine ait taşınmazlar için satış, kiralama ve kat karşılığı inşaat işi şeklinde ihale ediyorlar. Böylelikle belediyeler ek bir gelir kaynağına kavuşurken gayrimenkul sektöründe de ciddi bir sirkülasyon yalşanması sağlanıyor.

KAT KARŞILIĞI KONUT YAPIM İHALESİ

Gazianyep ili Oğuzeli Belediye Başkanlığı tarafından resmi bir ilan yayınlanarak kat karşılığı konut inşaat işinin ihaleye çıkarıldığı bildirildi. Oğuzeli Belediyesi tarafından verilen bilgilere göre Mimar Sinan Mahallesi'nde 696 Ada ve 20 parselde bulunan 17.609 metrekarelik taşınmazda konut inşa edilecek. Bu konut inşaatını gerçekleştirecek olan kişi veya kurum ise kat karşılığı olarak işi devralacak.

İHALE TARİHİ AÇIKLANDI

Kat karşılığı konut yaptırma ihalesine ilişkin olarak Oğuzeli Belediyesi ayrıntıları da kamuoyuna duyurdu. Buna göre 27 Ağustos 2021 tarihinde saat 14:00'da Oğuzeli Belediyesi Belediye Encümen Meclis salonunda ihale yapılacak. Bu ihale belediye encümenince gerçekleştirilecek. İhaleye katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişiler tekliflerini kapalı teklif usulü ile teslim edecekler.

MUHAMMEN BEDEL BELLİ OLDU

Oğuzeli Belediyesi kat karşılığı konut yapım ihalesi hakkında maliyet açıklamasında da bulundu. Buna göre ihalenin muhammen bedeli 58 Milyon 969 Bin 720 TL olarak duyuruldu. İhaleyi kazanacak olan gerçek veya tüzel kişi 27.789 metrekarelik brüt inşaat alanında konut inşa edecek.

SON 15 YIL ŞARTI

İhaleye katılacak olan gerçek veya tüzel kişilerden Oğuzeli Belediyesi bazı şartların yerine getirilmesini isteyecek. Bu ihalede teklif verecek olanların son 15 yıl içerisinde ihalede teklif edilen tutarın en az yüzde 50'si oranında konut inşaatı işi yapmış olması aranacak. Bu şartı yerine getiremeyenler ihalede teklif sunamaycaklar.

BELEDİYE İSTEDİĞİ BLOK VE DAİREYİ SEÇEBİLECEK

Kat karşılığı konut yapım ihalesinde inşa edilecek olan bloklarda A Blok, B Blok ve H Blok Oğuzeli Belediyesi'nin uhdesine bırakılacak. Bunların üzerinde verilecek olan tekliflerde ise belediye istediği bloktan daire seçme hakkına sahip olacak.

İHALE ŞARTNAMESİ 1.000 TL'YE SATIN ALINACAK

İhaleye katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişiler ihale şartnamesini Oğuzeli Belediyesi Emlak İstimlak Müdürlüğü'nden 1.000 TL karşılığında satın alabilecekler. İhale şartnamesini incelemek isteyenler ise aynı yerden evrakları ücretsiz olarak inceleyebilecekler.