Gölbaşı'na Kentsel Dönüşüm Piyangosu Vurdu

Türkiye'nin pek çok bölgesinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projeleri başkent Ankara'da da hiç hız kesmeden devam ediyor.
Gölbaşı'na Kentsel Dönüşüm Piyangosu Vurdu

Türkiye'nin pek çok bölgesinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projeleri başkent Ankara'da da hiç hız kesmeden devam ediyor. Ankara'nın yoğun göç alan yapısı ve geçmiş dönemlerde gecekondulaşmaya göz yumulması şehirde kentsel dönüşümün acil olarak gerçekleştirilmesi gereken yerleşim yeri sayısını arttırıyor.

Büyük markalı konut üreticilerinin yanı sıra TOKİ'de belediye ile anlaşmalı olarak çok sayıda kentsel dönüşüm projesini hayata geçirmeye devam ediyor. Ankara'da kentsel dönüşüm ile ilgili olarak yapılan son açıklama ile Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde bazı alanların kentsel dönüşüm ve gelişim alanı olarak ilan edildiği duyuruldu.

Gölbaşı'na Kentsel Dönüşüm Piyangosu Vurdu

Gölbaşı Kentsel Dönüşüm İle Yenilenecek


Proje kapsamında ele alınacak olan kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilçeye hiç yakışmayan izbe yerler yenilenecek ve kötü görüntüye sahip olan konutlar modern görüntüye kavuşturulacak. Yayımlanan yeni karar ile beraber Ankara Gölbaşı Koparan Mahallesi ve Ankara Gölbaşı Tulumtaş Mahallesi için kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildiği duyuruldu. Verilen bu haber ile beraber bu sınırlar içerisinde taşınmazı bulunan kişiler arasında büyük bir sevinç yaşandı. Bölgenin değerini nerede ise ikiye katlayacak ve çok daha yaşanılır modern alanların inşa edilmesini sağlayacak olan kentsel dönüşüm çalışmalarının çok kısa süre içerisinde başlaması bekleniyor.

Hazineye Ait Taşınmazlar İçin Özel İzin Gerekecek


Mülkiyeti Hazine Müsteşarlığına ait olan ancak harca esas değerler üzerinden yapılan işlemlerle mülkiyetleri belediyeler devredilen taşınmazlar için satışlar sadece kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik olarak imar planı ve uygulaması yapılmadan satılamayacak. Yani bu arazilerin kentsel dönüşüm amaçlı kullanımı zorunlu hale getirilmiş olacak.

Gölbaşı kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilçenin çehresi yenilenecek ve çok daha modern bir görüntü elde edilecek. Büyük bir merakla beklenen ve ilgi ile beklenen Gölbaşı Hallaçlı kentsel dönüşüm çalışmaları ise 2017 yılının Aralık ayında Resmi Gazetede yayımlanan ilan ile başlamıştı. Şimdi bu mahalleye dahil edilen Koparan Mahallesi kentsel dönüşüm ve Tulumtaş Mahallesi kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilçedeki toplam kentsel dönüşüm çalışma alanı büyük oranda genişletilmiş oldu. Kentsel dönüşümün yapılacağı alanlarda taşınmazı olan kişiler arasında büyük sevince yer açan yeni karar aynı zamanda çevrede bulunan taşınmazların değerleri üzerinde olumlu etki yaratacak. Kaynak: emlak365.com