Gri Koltuk Takımı Hangi Renk Perde İle Kombinlenir?

Son yılların en popüler ürünlerinden olan gri koltuk takımı kombinleri özellikle şık uzun perdelerle yapıldığında dikkat çekiyor.
Gri Koltuk Takımı Hangi Renk Perde İle Kombinlenir?

Gri koltuk takımı kombinleri genelde uzun tay tüyü perdelerle kullanılır. Son yıllarda basic iç dekorasyon stilleri öne çıktığı için az eşyayla şık bir görünüm elde edilmesi mümkün olmaya başladı. Bu da köşe ya da takım şeklinde grinin farklı tonları olarak kullanılan koltukları popüler hale getirmeye başladı. Kaliteli ve özel koltuk modelleri sipariş vermek istediğinizde griyle uyumlu birçok renk tonunun olduğunu göreceksiniz. Pembe, sarı, grinin diğer tonları gibi birçok rengi bu koltuklarda uygun perdeler için seçebilirsiniz. Klasik olarak vizon gibi renkler de tercih edebilirsiniz.

Fon Perde Seçmelisiniz

Perde olarak fon perde ya da karartma perdeleri bu renk tonlarında seçmelisiniz. Çünkü gri koltuk kombinleri standart stor perde ya da tül perde şeklinde sade perdelerle şık görünecektir. Ancak fon perdelerinizde daha etkileyici renkleri tercih edebilirsiniz. Özellikle geniş metrekareli ve aydınlık bir eviniz varsa burada istediğiniz kadar koyu tonlara gidebilirsiniz. İç mimarlarla çalışan biriyseniz mutlaka farklı dekorasyon önerilerini inceleyebilirsiniz. Ünlülerin tarzlarından ilham alarak siz de kendi mekanlarınızı farklı şekilde dekore edebilirsiniz. Evinizin metrekaresi ve kişisel tarzınıza göre renk ve model seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Hangi Renk Tonları Uyumlu Olabilir?

Krem renginin tonları başta olmak üzere, pembe tonları, turuncu, sarı, nar çiçeği ve benzer renkler tercih ederek daha özel bir kombin oluşturabilirsiniz. Genelde maskelen evlerde tercih edilen gri koltuğa uygun perde konusunda daha koyu renkler seçilebilir. Mesela siyah karartma uygulayarak varsa sinema sisteminizi daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Sipariş üzerine birçok farklı renkte satın alabileceğiniz ürünlerle renk tonlaması açısından zengin olan desenli perdeleri de kullanmanız mümkün olacaktır. Renk uyumunu en iyi şekilde oluşturmanızı sağlayan pantone renk kataloğu da size yardımcı olacak seçimler arasındadır.

Gri Koltuklara Uygun Mobilya Modelleri

Genelde ahşap tonlarının tercih edildiği mobilya seçiminde daha modern bir etkinin ortaya çıkması için beyaz mobilyalar da kullanılabilir. Özellikle lake gibi kaliteli malzemelerden üretilen birçok ürün çeşidiyle tercih edilen koltuklarınız uygun mobilyaların kullanılmasıyla farklı stiller yaratmanızı sağlayacaktır. Gri koltuğa uygun mobilya ve aksesuarları seçmek istediğinizde birçok alternatif arasından tercih edeceğiniz klasik ahşap modeller rahatlıkla kullanılabilir. Koyu gri ve antrasit tonlarındaki renklerde ise açık sarı tonlarının mükemmel görüneceğini belirtmek isteriz.