İbrahim Tatlıses İstanbul'da Ki 15 Milyon Dolarlık Binasını Satma Kararı Aldı

Uğradığı silahlı saldırı sonucunda tüm Türkiye'yi yasa boğan İbrahim Tatlıses gerek tedavi sürecinde yaptığı masraflar gerekse de tedavisi boyunca sahne alamaması nedeni ile büyük maddi kayıplar yaşamıştı.
İbrahim Tatlıses İstanbul'da Ki 15 Milyon Dolarlık Binasını Satma Kararı Aldı

Uğradığı silahlı saldırı sonucunda tüm Türkiye'yi yasa boğan İbrahim Tatlıses gerek tedavi sürecinde yaptığı masraflar gerekse de tedavisi boyunca sahne alamaması nedeni ile büyük maddi kayıplar yaşamıştı. Yaşadığı bu sorunları elindeki taşınmazları satarak aşmaya çalışan Türk müziğinin İmparator lakaplı sanatçısı İbrahim Tatlıses yeni bir taşınmaz satışı ile manşetlere taşındı.

İbrahim Tatlıses yapmış olduğu açıklamada mülkiyeti kendisine ait olan Seyrantepe'de yer alan binasını satılığa çıkardığını duyurdu. Zaten son 2 yıldır İzmir'de yaşayan ve İstanbul'la olan ilişkisini tamamen kesen imparatorun bu satıştan 15 milyon dolar kazanması bekleniyor.

Bina Aynı Zamanda Şirket Merkezi Olarak Kullanılıyordu


İbrahim Tatlıses tarafından kurulan şirketin merkez binası olarak kullanılan Seyrantepe'de ki bina oldukça merkezi bir konumda yer alıyor. Gerek lokasyonu gerekse de büyüklüğü ile şirketlerin merkez olarak kullanabileceği bina yaklaşık 15 milyon dolarlık bir fiyat ile elden çıkarılmak isteniyor. Konumu nedeni ile satışın hızlı bir şekilde yapılması beklenirken yine de yaşanan ekonomik gelişmeler ve dolar kurunda yaşanan yükselişler satışın önündeki engeller olarak dikkat çekiyor. Kredi faiz oranları çok yüksek olduğu için satış zorlaşırken nakit parası olan yatırımcıların da emlak yatırımı yerine banka faizini tercih etmesi Tatlıses'in ilerleyen dönemde bir fiyat indirimine gitmesini zorunlu kılacak gibi görünüyor.

İbrahim Tatlıses İstanbul'da Ki 15 Milyon Dolarlık Binasını Satma Kararı Aldı

Tatlıses Kebap Başka Yere Taşınacak


İbrahim Tatlıses'in kebap markası olan Tatlıses Kebap'ın binada yer alan dükkanı da belirlenen uygun bir yere taşınacak. Tatlıses Kebap yine İstanbul'da yer alan daha merkezi bir konuma alınacak. İbrahim Tatlıses satıştan elde ettiği gelirin bir bölümünü borçları için kullanırken geriye kalan bölümü ise İzmir'de turizm yatırımı yapmak için değerlendirecek. Daha öncede turizm deneyimi olan ünlü yıldızın İzmir'de otel açmak için fırsat kolladığı, uygun bir otel bulması durumunda Seyrantepe satılık bina geliri ile bu yatırımı gerçekleştireceği belirtiliyor. Kaynak: emlak365.com