İş Bankası Emlak Piyasasına Rest Çekti! 155 Metrekare Ev 105 Bin TL'ye Satılıyor!

Türkiye'de ev sahibi olmak isteyenlere İş bankası tarafından ucuz konut fırsatı verildi. İş Bankası'nın emlak piyasasına meydan okuyan ucuz konutları hangi şehirlerde bulunuyor?
İş Bankası Emlak Piyasasına Rest Çekti! 155 Metrekare Ev 105 Bin TL'ye Satılıyor!

Türkiye'de ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar çok büyük maliyetleri göze almak zorundalar. Hem inşaat maliyetlerindeki artışlar hem de piyasalardaki dalgalanmalardan dolayı ev fiyatları akıl almayacak seviyelere yükseldi. Böyle bir piyasa ortamında da aylık gelirleri olan vatandaşların ev sahibi olabilmeleri neredeyse imkansız hale geldi. Ancak bu konuda da bir ara formül hemen üretildi. Bankalar tarafından yapılan konut satışları vatandaşların kolay bir şekilde ev sahibi olmalarına imkan sağlayabiliyor.

BANKALARDAN UCUZ EV SATIŞLARI

Bankalar müşterilerine kredi kullandırdıklarında teminat olarak bunun karşılşığında gayrimenkul ipoeteği isteyebiliyorlar. Bu konu olan kredilerin geri ödemeleri yapılamayınca da gayrimenkuller bankaların mülkiyetlerine geçerken müşterilerin kredi borçları kapatılıyor. Bu şekilde bankalar çok sayıda gayrimenkul sahibi oluyorlar. Ancak bu gayrimenkullerin değerlendirilmesi bankalar için zor bir faaliyet alanı oluyor ve bunun için de satılmaları gerekiyor.

Bankalar tarafından mülk edinilen konutlar da aynı bankaların gayrimenklul satış siteleri üzerinden satışa çıkarılıyor. Ancak bir konutun geç satılması bir banka için oldukça büyük bir maliyet anlamına geliyor. Bankalar bir yandan kredi zararlarını karşılamak isterken bir yandan da bu konutların ekstra maliyetleri ile karşılaşabiliyorlar. Bundan dolayı da konutları piyasaya göre oldukça makul fiyatlarla satışa çıkarılıyor. Bu şekilde yapılan satışlar ise ev sahibi olmak isteyenlerin ucuz konuta erişebilmeleri anlamına geliyor.

İŞ BANKASI'NDAN SATILIK UCUZ KONUTLAR

Türkiye'nin köklü bankalarından olan İş Bankası da ucuz konut satışı yapan bankalar arasında yer alıyor. İş Bankası'nın gayrimenklul satış sitesi üzerinden yayınlanan konut satış ilanları ile vatandaşlar uygun fiyatlı konutlara erişebiliyorlar. Çok sayıda şehirde bulunan bu konutları satın almak için İş Bankası ile irtibata geçip teklif verilmesi gerekiyor. Bir kon uta az teklif gelmesi o evin çok uygun bir fiyatla satın alınabilmesi anlamına geliyor. İşte İş Bankası'nın kelepir fiyatlarla satışa çıkardığı konutlar...

İş Bankası tarafından yayınlanan konut satış ilanına göre Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde bulunan Fi-Yapı konutlarında 3+1 100metrekare apartman dairesi satışa çıkarıldı. Bu ev için İş Bankası 111 Bin TL fiyat belirledi.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Haliliye Mahallesi'nde bulunan bir apartman dairesi de İş Bankası tarafından satışa çıkarıldı. 95 metrekare büyüklüğünd eolan bu ev için de İş Bankası 60 Bin TL satış fiyatı açıkladı.

Samsun'un Canik ilçesinde Gaziosmanpaşa Mahallesi'nde de İş Bankası tarafından konut satışı yapılıyor. Yayınlanan ilana göre 95 metrekare büyüklüğündeki apartman dairesi için 110 Bin TL fiyat belirlendi.

İş Bankası Emlak Piyasasına Rest Çekti! 155 Metrekare Ev 105 Bin TL'ye Satılıyor!

İş Bankası tarafından Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde de konut satışı yapıldığı ilan edildi. 125 metrekare büyüklüğünde olan bu apartman dairesi için 120 Bin TL'Lik bir satış fiyatı açıklandı.

Siirt'in Kurtalan ilçesinde de İş Bankası tarafından konut satışı yapılıyor. Beykent Mahallesi'nde bulunan 155 metrekare büyüklüğündeki bu apartman dairesi için 105 Bin TL'Lik fiyat belirlendi.

Ankara'Nın Beypazarı ilçesinde 141 metrekarelik konut da 130 Bin TL'lik fiyatla satışa çıkarıldı.