İstanbul Şile'de belediyeden aylık 750, 1000 TL'ye kiralık daireler! En az 1 yıllık sözleşmeyle

Şile Belediye Başkanlığı bir duyuru ile gayrimenkul kiralamak için ihale düzenleyeceğini, ihale kapsamında aylık 1000 TL muhammen bedel ile konutların kiralanacağını duyurdu.
İstanbul Şile'de belediyeden aylık 750, 1000 TL'ye kiralık daireler! En az 1 yıllık sözleşmeyle

Şile Belediyesi tarafından yayımlanan ilanda yer alan gayrimenkullerin tamamı mesken niteliğinde. Aylık 750 TL ile 1000 TL arasında değişen muhammen bedeller ile kiralanacak olan daireler için belediye başkanlığı detayları ilan etti. Konutların 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre Açık İhale Usulü ile kiralanacağını duyuran belediye başkanlığı başvuru yapacak olanların bu satış şekline göre başvuru yapacaklarını ilan ettiler.

ŞİLE'DE BELEDİYEDEN KİRALIK 5 DAİRE

Belediye başkanlığı'nın konutlar için yapmış olduğu açıklamasında, dairelerin 1 yıllığına kiraya verileceği ilan edildi. Belediye konutların adreslerini, şartname bedelini başvuru detaylarını tek tek ilan etti. İstanbul Şile'de ev arayanlar için ilan edilen o bilgiler.

1. daire: Şile Üvezli Mahallesi, Şeftali Sokak No:1 adresinde bulunuyor. Aylık 1000 TL bedelle 1 yıllığına kiralanacak.

2. daire: Şile Bucaklı Mahallesi, Çanakkale Caddesi, No:27 adresinde bulunuyor. Aylık 1000 TL bedelle 1 yıllığına kiralanacak.

3. daire: Şile Kurna Mahallesi, Kurna Caddesi, No:30/3 adresinde bulunuyor. Aylık 1000 TL bedelle 1 yıllığına kiralanacak.

4. daire: Şile Kurna Mahallesi, Kurna Caddesi No:30/4 adresinde bulunuyor. Aylık 750 TL bedelle 1 yıllığına kiralanacak.

5. daire: Şile Kurna Mahallesi, Kurna Caddesi No:30/1 adresinde bulunuyor. Aylık 1000 TL bedelle 1 yıllığına kiralanacak.

Şile Belediyesinin Yayımladığı İhale İlanı

İstanbul Şile'de belediyeden aylık 750, 1000 TL'ye kiralık daireler! En az 1 yıllık sözleşmeyle

Belediye başkanlığı dairelerin 15 Haziran tarihinde düzenlenecek ihaleler ile kiralanacağını açıkladı. Her bir daire için ayrı ayrı kiralama işlemi yapılacak. Bu kapsamda vatandaşlar ister bir ister tüm konutlar için başvuruda bulunabilirler. Başvuru yapan vatandaşlar ihaleye Hacıkasım Mah. Üsküdar Caddesi No:25 Şile / İSTANBUL adresinde girecekler. İhaleye başvuru yapmak için alınması zorunlu olan satış dosyası, ihale şartnamesi ise Şile Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü Emlak İstimlak Şefliği’nde bedelsiz olarak görülebilir. Başvuru aşamasında 500 TL bedelle şartnamenin alınması ve imzalanması gerekiyor.

İHALE BAŞVURU EVRAKLARI

İhale başvuru işlemleri bireysel olarak yapılabileceği gibi şirketler adına tüzel olarak da yapılabilir. Şartnamenin alınmasının ardından 270 TL ve 360 TL olarak belirlenen geçici teminat bedelinin ödenmesi gerekiyor. Ardından bireysel başvurular için "Nüfus cüzdan sureti İhalenin yapıldığı yıl içerisinde alınmış ikametgah senedi, Ortak katılım olması halinde noter tasdikli ortak girişim beyannamesi, İstekliye ait noter tasdikli imza beyannamesi Vekaleten Katılım halinde noter tasdikli vekaletname ve imza beyannamesi," evrakları ile başvuru yapılacak.