İstanbul Yeni Havalimanı Avrupa'da Panik Yarattı

İstanbul'un yeni havalimanı Avrupa ülkelerinin korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Aynı zamanda İstanbul'un 3. havalimanı olacak yeni havalimanı için bugün İstanbul'daki yön levhalarında isim yazma çalışması gerçekleştirildi. İstanbul TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu üzerinde bulunan levhalara "İstanbul Yeni Havalimanı" yön işaretleri eklendi. .
İstanbul Yeni Havalimanı Avrupa'da Panik Yarattı

İstanbul'un yeni havalimanı Avrupa ülkelerinin korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Aynı zamanda İstanbul'un 3. havalimanı olacak yeni havalimanı için bugün İstanbul'daki yön levhalarında isim yazma çalışması gerçekleştirildi. İstanbul TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu üzerinde bulunan levhalara "İstanbul Yeni Havalimanı" yön işaretleri eklendi.

Yeni havalimanı için son çalışmalar yapılırken İstanbul Yeni Havaalanı açılış töreni planlanan takvimde bir aksilik olmazsa 29 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Açılış tarihi yaklaştıkça Avrupa ülkelerindeki panik havası daha da ayyuka çıkarken özellikle de Almanya'da ki Frankfurt Havalimanı yaşanacak yoğun rekabete hazırlanmak için yeni çalışmalara başladı.Yeni Havalimanı Almanları Çileden ÇıkardıŞu anda havayolu sektörünün en güçlü isimlerinden biri olan Almanya açılacak olan yeni büyük havalimanı terminali nedeni ile büyük bir güç kaybı yaşayacak. Yaşanacakların farkında olan Almanlar yeni havalimanı ile rekabette elini güçlendirmek için Frankfurt hava limanını büyütme kararı aldı. Tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı unvanını ele geçirecek olan İstanbul Yeni Havalimanı bir anlamda diğer ülkelere ait havalimanı işletmeleri içinde alarm zillerinin çalmasına neden oldu. Yeni havalimanının tam kapasite ile hizmet vermeye başlaması ile Frankfurt Havalimanı büyük bir güç kaybına uğrayacak ve önemini yitirecek. Bu sorunu çözmek için çalışmalara başlayan Almanlar üçüncü terminal inşaatı yaparak İstanbul'u yakalamaya çalışacak.İngiltere'de De Panik Havası Hakim

Almanların yanı sıra İngilizlerde yeni havalimanı ile rekabet edebilmek için alternatif özüm önerileri üzerinde çalışmalara başladı. İngiltere'nin başkenti Londra'da yer alan Heathrow Havalimanı için yenileme çalışmalarına başlanırken hava limanının kapasitesini arttırmak amacı ile üçüncü bir pist yapılması kararlaştırıldı.

Yılda 200 Milyon Yolcu TaşıyacakAvrupa'da ki çok sayıda hava limanında panik yaşanmasına neden olan 3. havalimanı projesi tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcu kapasitesi ile çalışacak ve dünyanın en büyük havalimanı unvanını ele geçirecek. Yeni İstanbul Havalimanı üzerinden 350'den fazla farklı destinasyona yolcu taşınacak. 468 adet bankosu, 228 adet pasaport kontrol noktası ve 51 bagaj teslim noktası ile tam kapasite çalışacak olan havalimanı yapılan yatırımın karşılığını ekonomik anlamda kısa sürede verecek gibi görünüyor. Kaynak:emlak365.com