İstanbul'a Yeni Sürücüsüz Metro Müjdesi Geldi!

Ulaşım projeleri ve mega projeler ile değerine değer katmaya devam eden İstanbul'un metro haritası da buna paralel olarak hızla gelişmeyi sürdürüyor.
İstanbul'a Yeni Sürücüsüz Metro Müjdesi Geldi!

Ulaşım projeleri ve mega projeler ile değerine değer katmaya devam eden İstanbul'un metro haritası da buna paralel olarak hızla gelişmeyi sürdürüyor. İstanbul Yenikapı - Halkalı metro hattı sürücüsüz metro hattı teknolojisi ile hizmet verecek.

Yenikapı - Kirazlı Metro Hattı Halkalı'ya Kadar Uzatılacak

Alınan yeni kararla beraber Yenikapı - Kirazlı metro hattının son durağı Halkalı'ya kadar uzatılacak. Uzatılan bu yeni hat üzerinde hizmet vermesi amacı ile sürücüsüz metro trenleri satın alınacak. 2019 yılının sonuna kadar yeni metro hattının hizmet vermesi sağlanacak. Yani yeni metro hattı İstanbul'da 2019 yılında hizmete girecek olan metro hatları arasında yer alacak.

İstanbul'a Yeni Sürücüsüz Metro Müjdesi Geldi!

Halkalı - Yenikapı Arası Ulaşım Sadece 39 Dakika Olacak

Yapılacak olan yeni metro hattı sayesinde Halkalı'dan Yenikapı'ya gitmek metro teknolojisi sayesinde sadece 39 dakikaya indirilecek. Yeni metro hattı da Üsküdar - Ümraniye metro hattı gibi sürücüsü metro teknolojisi ile hizmet verecek.

Yeni metro hattı çalışmaları kapsamına mevcut metro hattına 8 durak daha eklenecek ve bu sayede ulaşımın Halkalı'ya kadar sürmesi sağlanacak. Eklenen yeni duraklar sayesinde Yenikapı - Halkalı metro güzergahı toplamda 24 kilometreye çıkarılmış olacak. Yeni metro hattının güzergahı arasında mevcut olan hatlara ek olarak Barbaros, Malazgirt, Mimar Sinan Caddesi, Fatih, Halkalı Merkez, Hastane, Yarımburgaz, Halkalı hatları eklenecek.

İstanbul'a Yeni Sürücüsüz Metro Müjdesi Geldi!

45 Yeni Tren Seti Alınacak

Mevcut trenler değiştirilerek hatta en son teknolojiye sahip olan sürücüsüz metro setleri kullanılmaya başlanacak. Yeni metro hattı için 45 tren seti alınacak ve 272 vagon kapasitesi ile yeni hat çalışmaya başlayacak. Bu vagonlar birbirlerine körüklerle bağlanacak ve altılı vagonlar halinde yolcu taşıma hizmeti sunacak. Yeni hat tamamlandığında iki nokta arasındaki ulaşım sadece 39 dakikada sağlanacak. Kaynak: emlak365.com