İstanbul'da En Ucuz Kiralık Evler / Daireler Hangi Semtte?

Emlak yatırımı yapan kişilerin yüzlerini güldüren kira fiyatları yukarı yönlü hareket etmeye devam ediyor.
İstanbul'da En Ucuz Kiralık Evler / Daireler Hangi Semtte?

Emlak yatırımı yapan kişilerin yüzlerini güldüren kira fiyatları yukarı yönlü hareket etmeye devam ediyor. Özellikle de İstanbul'un bazı ilçelerinde konut fiyatları el yakarken bazı semtlerde ise kiralar hala daha makul sınırlarda seyrediyor. Peki, İstanbul'da en ucuz kiralık evler / daireler hangi semtte?

İstanbul'da Konut Fiyatları Neden Yükseliyor?

İstanbul'da kiralık daire fiyatlarının artmasına neden olan pek çok faktör bulunuyor. Şehrin sürekli olarak göç alması, öğrencilerin kayıt döneminde talebi arttırması ve kentsel dönüşüm projeleri kiralık dairelere olan ilgiyi arttırırken artan talepte beraberinde konut kiralarına zam yapılmasına neden oluyor.

İstanbul'da En Ucuz Kiralık Daireler Nerede?

Kiralık daire İstanbul Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası bölümünde oldukça büyük farklılıklar gösteriyor. Orta gelirli kişilerin hala İstanbul'da ucuz kiralık daire bulabilecekleri yerleşim yerleri Pendik, Küçükçekmece, Bahçelievler ve Ümraniye olarak öne çıkıyor. Özellikle de kiralık daire Pendik sınırları içerisinde yer alıyorsa çok daha uygun fiyatlara kiralanabiliyor.

Pendik kiralık daire fiyatları 800 liradan başlarken fiyatlar seçilen dairenin metrekaresi, konumu ve bulunduğu kata bağlı olarak 1.400 liraya kadar çıkıyor. Bir başka İstanbul'da ucuz kiralık daire bulabileceğiniz ilçe olan Ümraniye kiralık daire fiyatları ise 800 liradan başlıyor ve bin liraya kadar çıkıyor. Ümraniye konut projeleri ile yeni üretilen konutlarda ise bu fiyatlar 2 bin lira sınırına kadar dayanıyor. İkinci el konutlar ve küçük konutlar ise çok daha uygun fiyatlarla kiralanabiliyor. İstanbul Bahçelievler kiralık daire fiyatları ise bin liradan başlarken 2 bin liraya kadar çıkıyor.

İstanbul'da En Ucuz Kiralık Evler / Daireler Hangi Semtte?

Şişli Kiralık Daire Fiyatları Alt Gelir Grubunu Zorluyor

İstanbul'da kiraların yüksek olduğu yerleşim yerleri arasında yer alan Şişli kiralık daire fiyatları 1+1 dairelerde bile bin liradan başlarken 2+1 dairelerde kiralama bedeli 2 bin liraya kadar çıkıyor. Anadolu Yakasının en gözde yerleşim yerlerinden biri olan Kadıköy kiralık daire fiyatları ise kentsel dönüşüm projeleri nedeni ile adeta patlama yaşarken denizden en uzak bölgelerde bile eski konutlarda kiralık daire fiyatları 700 liradan başlıyor. Kadıköy merkeze yaklaştıkça kiralık daire fiyatları artarken 1+1 kiralık daire fiyatları bile 2 bin liradan kiracı bulabiliyor.

İstanbul Anadolu Yakasının En Ucuz Kiralık Daireleri Tuzla'da

Ucuz kiralık daire bulmak isteyen kişilerin Anadolu Yakasındaki vazgeçilmezi ise Tuzla oluyor. İstanbul Tuzla kiralık daire fiyatları 500 liradan başlıyor. Tuzla konut projeleri ile yeni üretilen ve Tuzla merkez bölgesine yakın olan konutlarda dahi 700 liralık kiralık daire bulabiliyorsunuz. Avrupa Yakası ucuz kiralık daire arayan kişilerin ise tercih etmeleri gereken ilçe Zeytinburnu olarak öne çıkıyor. Zeytinburnu kiralık daire fiyatları 550 liradan başlıyor. Kaynak: emlak365.com