İstanbul'da Gaziosmanpaşa Belediyesine ait 45 daire ihale ile satışa çıkarıldı

İstanbul'da Gaziosmanpaşa Belediyesine ait 45 daire ihale ile satışa çıkarıldı
Gaziosmanpaşa Belediyesi 45 adet belediye konutunun ihale usulü ile satılacağını ilan etti. Belediyeden satılık daireler için istekli olanlar için fiyatlar 1 milyon 75 bin TL'den başlıyor.

Emlak365.com - İstanbul'da ev arayanlar için Gaziosmanpaşa İlçesinde belediyeden satılık konut ilanı geldi. Belediye Başkanlığı yayımladığı duyurusunda 45 adet konutun satışı için ihale düzenleyeceğini ve başvurularını başladığını ilan etti. Gaziosmanpaşa Belediyesine yapılacak başvurular öncesinde fiyat listesi ile satış detayları hazırlanan ön başvuru formunda duyuruldu.

İSTANBUL'DA BELEDİYEDEN SATILIK DAİRELER FİYATLAR 1 MİLYON 75 BİN TL'DEN BAŞLIYOR

Belediye başkanlığı söz konusu dairelerin 2+1 ve 3+1 konutlardan oluştuğunu duyuru. 2 odalı konutların 89 m2 olduğunu ilan eden belediye 3 odalı konutların ise ortalama 109 m2 büyüklükte olduğunu açıkladı. Konutlar için belirlenen muhammen bedeller en düşük 1 milyon 75 bin TL'den başlarken bu rakam konutun bulunduğu kat, m2 büyüklük, cephe ve diğer özelliklere göre 1 milyon 800 bin TL'ye kadar çıkıyor.

Bu konutları almak için kısa bir de açıklamada bulunan Gaziosmanpaşa Belediyesi "Aşağıda özellikleri belirtilen taşınmazlar tapuda Belediyemiz adına kayıtlı olup, her bir bağımsız bölüm ayrı ayrı 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesi uyarınca AÇIK TEKLİF USULÜ ile satılacaktır." bilgisini verdi. Bu açıklama doğrultusunda yayımlanan satış tablosu ise şu şekilde;

İstanbul'da Gaziosmanpaşa Belediyesine ait 45 daire ihale ile satışa çıkarıldıİstanbul'da Gaziosmanpaşa Belediyesine ait 45 daire ihale ile satışa çıkarıldı

Belediye başkanlığı konut satışları için açık artırma tarihinin 25 Mayıs olarak açıkladı. Başvurular ise 24 Mayıs saat 16.30'da sona erecek. Başvuru yapmak isteyenler belediyenin emlak ve istimlak müdürlüğüne gidecek ve şartname imzalayacaklar. Tüm işlemler bu birim üzerinden tamamlanacak.

Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar ise Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı'nın resmi sitesi, telefon numarası ve doğrudan belediye birimine gidebilirler.