İstanbul'da Metro Piyangosu Vuran Bölgeler

İstanbul'da 2019 yılında yapılması beklenen metro projeleri gayrimenkul piyasasında şimdiden hareketliliğe yol açtı.
İstanbul'da Metro Piyangosu Vuran Bölgeler

İstanbul'da 2019 yılında yapılması beklenen metro projeleri gayrimenkul piyasasında şimdiden hareketliliğe yol açtı.Aşağıda açıkladığımız bölgeler,tamamlanacak metro projeleri nedeniyle daha şimdiden değerlenmiş gözüküyor. Detaylar haberimizde...

Bir bölgeden ev alırken insanların ilk baktığı özellikler arasında ulaşım kolaylığı, yaşama rahatlığı ve yatırım amaçlı olmasıdır. Ulaşım yerlerine yakınlık alınması düşünülen gayrimenkulun değerini arttırırken , yatırım amaçlı düşünenlere de kısa vade de kazanç getirebiliyor. Ulaşım rahatlığı o gayrimenkulu kiraya verirken de artı sağlıyor ve diğer kiralık yerlere göre daha çabuk kiralanıyor.

ULAŞIM KOLAYLIĞINDAN KASIT NEDİR?

İnsanların bir evi satın alırken veya kiralarken ilk baktıkları şeyler arasında metro, otobüs, dolmuş, metrobüs, tramvay gibi ulaşım araçlarına veya iskelelere yakın konumda olup olmadığıdır.

Peki İstanbul’da 2019 yılında ulaşım projesi planlarında yer alan ve emlak değeri artacak bölgeler hangileri olacak?

İSTANBUL'DA METRO HATLARININ GEÇECEĞİ BÖLGELER

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2019 yılında bitirilmesi planlanan metro hatlarının geçeceği bölgeler bilindiği gibi açıklandı. Bir durgunluk dönemi yaşayan Emlak piyasasına doping etkisi yapması beklenen , yeni metro hatlarının geçeceği bölgeler ve gayrimenkul piyasasının hareketleneceği bölgeleler...

2019 yılı içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilmesi beklenen üç hatta metro projesini :

*Bakırköy İDO-Bağcılar Kirazlı,

*Dudullu-Bostancı

*Ataköy-Basın Ekspres-İkitelli metro hatları.

İstanbul'da Metro Piyangosu Vuran Bölgeler

Bu üç metro hattının başlangıç ve bitiş noktaları artık belli olduğu için aşağıda yazan yerlerde gayrimenkul piyasasında çok ciddi bir hareketlilik olacağını düşünülüyor.

  • Bakırköy

  • Bağcılar Kirazlı

  • Dudullu

  • Bostancı

  • Ataköy

  • Basın Ekspres

  • İkitelli


Emlak365.com sitesi olarak en güncel emlak haberlerini, konut projelerini ve güncek haberleri sizlere anlık olarak aktarmaya devam edeceğiz.