İstanbul'un Hangi Semtlerinden Ev Almak Daha Karlı?

Sektörde bilgi sahibi, alanında uzman kişilere göre gayrimenkulde yatırımın ve rekorun yılı olacağı konuşuluyor.
İstanbul'un Hangi Semtlerinden Ev Almak Daha Karlı?

Sektörde bilgi sahibi, alanında uzman kişilere göre gayrimenkulde yatırımın ve rekorun yılı olacağı konuşuluyor. Yatırımcıların göz bebeği olan İstanbul' un hangi semtlerinden ev almak daha mantıklı sorusu çoğunluğun merak ettiği bir soru haline geldi. Yakın zamanda açıklanacak olan yıl donu rakamları ile yepyeni bir rekora imza atmış olunacaktır.

Çok Zor Satılıyor


İstanbul emlak piyasasında ki bu durumun 500 bin TL' nin aşağısındaki daireler için olacağı ön görüşündedir. 500 bin TL ve 1 milyon lira arasında fiyat biçilen daireler pazarda sabit kalır, 1 milyon lira üstünde değere sahip evler ise pazarda fiyatlarının düşeceği düşünülmektedir. Uzmanlar 500 bin TL altının ise pazarda fiyatlarının yükseleceği düşüncesinde.

İstanbul'un Hangi Semtlerinden Ev Almak Daha Karlı?

Tercihler Konut Oldu


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' ın '' dolarınızı bozdurup altın alımı yapın'' mesajı üzerine yatırımcılar, aralık sonunda tercihlerinde konutu ön plana çıkardılar. Ayrıca yatırımcıların dikkatle incelediği raporlara göre, en değerli ilçelerin Avrupa yakasında bulunduğu belirlendi. Anadolu tarafındaki konut projelerinde metrekarenin birim fiyatları 10 bin liranın üstüne çıkmış durumda olduğu edinilen bilgiler arasında yer alıyor. Toki ve İBB iştiraki KİPTAŞ' ın bu yıl yapacağı konut sayısı ise 3 bin civarı olduğu bilinmektedir. Yakın zamanda KİPTAŞ, ev alma hayali kurann vatandaşlar için ön başvuru dönemini başlatacak. Duyuru KİPTAŞ' ın kendi resmi web sayfası üzerinden ilan edilecektir. Memerulara öncelik verilecek çalışma, İstanbul' un her iki yakasında da proje gelişimi hızla devam edecektir.

Fiyatı Yükselen İlçeler


- Silivri (6, 32)

- Eyüp (5, 33)

- Beyoğlu (4, 7)

Fiyatı Düşen İlçeler


-Çatalca (-11, 12) ,

- Sultanbeyli (-3,13)

- Adalar (-2,8)

Geri Dönüşü Yakın Olanlar


- Bağcılar (12 yıl)

- Sancaktepe (14 yıl)

- Bayrampaşa (14 yıl)

İLçelerin Metrekare Bilgileri


- Ataşehir (5.913),

- Başakşehir (3.514),

- Esenler (2.700),

- Fatih (4.065),

- Gaziosmanpaşa (2.800),

- Kadıköy (8.147),

- Maltepe (4.231),

- Pendik (2.833),

- Sarıyer (9.008),

-Şişli (5.750),

-Tuzla (3.047),

-Ümraniye (3.611),

-Zeytinburnu (3.750)