İzmir Konak Belediyesinden Boş Kamu Konutu Satışı! İşte Fiyatı ve Daire Özellikleri

İzmir Konak Belediye Başkanlığı bir adet kamu konutu satışı yapacağını, konutun boş konumda olduğunu ve satış için ihale başvurularının başladığını ilan etti.
İzmir Konak Belediyesinden Boş Kamu Konutu Satışı! İşte Fiyatı ve Daire Özellikleri

İzmir'de satılık ev arayanlar için Konak Belediye Başkanlığı tarafından bir adet konut satış ilanı yayımlandı. Lojmanlar için belirlenen muhammen bedellerin daha uygun seviyede olması kapsamında ev arayanlar için söz konusu ilanın detaylarını derledik. İşte İzmir Konak'ta yer alan kamu konutu için ilan edilen özellikler ve satış fiyatı detayları.

İZMİR KONAK'TA KAMU KONUTU SATIŞI

Belediye Başkanlığı konut satışlarına dair yayımladığı ilan metninde, 1 adet konut satılacağını bildirdi. Satışa çıkarılan konutun İzmir Konak Belediyesine ait olduğu, mülkiyetinin belediyede bulunduğu ve konutun ise Güneşli Mahallesinde yer aldığı açıklandı.

Konutun özelliklerini paylaşan belediye; binanın 6890 ada ve 13 parselde yer aldığını duyurdu. 8. katta bulunan konutun fiili durumu boş olarak bildirildi. Boş konumda olması satışın herkese açık olarak gerçekleştirileceği ve öncelikli satın alma hakkı olmadığı anlamına geliyor. İhale için belirlenen fiyatı uygun bulanlar konut için başvuru yapabilir.

Konut Satışı için Belediyeden Yapılan Açıklama

Güneşli Mahallesinde yer alan ve 8. katta bulunan konut satışına dair belediye "Aşağıda nitelikleri belirtilen mülkiyeti belediyemize ait taşınmazın 4706 sayılı Hazine'ye ait Taşınmaz Malların Değerlendirilmesi ve Katma Değer Vergisi Kanunun da Değişiklik Yapılması hakkındaki Kanunun 4.maddesi hükümleri gereğince açık arttırma sureti ile satılacaktır. İhalesi 02.09.2021 Perşembe günü karşısında belirtilen saatte 9 Eylül Meydanı No:11 Belediye Hizmet Binası 4. kat Basmane adresinde Belediyemiz Encümen toplantı salonunda yapılacaktır." bilgisi verildi. Konut satışlarının hangi muhammen bedel üzerinden ödeneği ve geçici teminat bedelini gösterir tablo şöyle;

İzmir Konak Belediyesinden Boş Kamu Konutu Satışı! İşte Fiyatı ve Daire Özellikleri

İhale Başvuruları

Konut için başvuruda bulunacak olanlar başvurularını Konak Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne yapacaklar. Başvurulardan önce belediyenin bu biriminden ücretsiz şekilde ihale şartnamesi incelenecek. Şartnameyi inceleyen vatandaşlar tüm koşulların uygun olması durumunda başvurularını yapacaklar. Başvurular belirlenen 11.000 TL'lik geçici teminat bedelinin ödenmesi ve belediyenin şartnamede ilan ettiği evrakların teslim edilmesi ile tamamlanacak.

İhale Tarihi

Başvuru evrakları ister şahsen ister posta yoluyla kuruma gönderilebilir. Ancak postada sorun yaşanması durumunda İzmir Konak Belediyesi herhangi bir sorumluluk kabul etmez. İhale işlemleri 2 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek. İhaleye başvurular bu tarihe kadar yapılabilecek.