Katar Emiri Yalova'da saray yaptırdı! Bölgede emlak piyasası uçtu, Katar Emirine komşu daireler yüz güldürdü!

Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamed El Sani, Yalova'da ailesi için saray yaptırdı. Katar Emirinin sarayı, Yalova'da emlak piyasasını canlandırdı.

Katar Emirine komşu daireler emlak piyasasını canlandırdı!

Katarlılar son dönemde Türkiye ile hem siyasi hem de ekonomik yönden yakın bağlantılar kuruyor. Türkiye’deki gayrimenkul piyasasına da yatırım yapan Katarlılar, sanayiden medyaya kadar birçok yatırımda başı çekiyor. Son olarak Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamed El Sani, Türkiye’de bir saray satın aldı.

Katar Emiri Yalova’da saray yaptırdı, emlak piyasası coştu

Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamed El Sani, Digiturk, Finansbank, Akbank, Borsa İstanbul, Beymen, Network, BMC, İstinye Pak, Antalya Limanı, SeaPearl Ataköy ve Banvit’ten hisse aldıktan sonra Doğuş Holding’in yeme-içme sektörünün çatı kuruluşu olan ‘’ d.ream’’e ortak oldu. Katar Şeyhi Sani, bu kez de Yalova’da saray yaptırmak için kolları sıvamıştı ve dillere destan sarayın inşa çalışmaları tamamlandı.

Katar Emiri Yalova'da saray yaptırdı! Bölgede emlak piyasası uçtu, Katar Emirine komşu daireler yüz güldürdü!

3 bin metrekarelik meclis odaları, 500 metrelik toplantı odaları!

Yalova’daki bir inşaat şirketiyle anlaşan Şeyh Sani, Altınova ilçesi Kaytazdere mevkiinde toplam 10 m2 büyüklüğünde iki parselde bir saray inşa ettirdi.  Katar Kraliyet Ailesi, komplekse 3 bin m2’lik mevlis odaları ve 500 m2 büyüklüğünde toplantı odaları yaptırdı. Mimarisiyle dikkat çeken sarayın etrafında ise birkaç adet iki katlı evler bulunuyor.

Katar Emiri Yalova'da saray yaptırdı! Bölgede emlak piyasası uçtu, Katar Emirine komşu daireler yüz güldürdü! - Resim : 2

Katar Emirine komşu daireler!

Sözcü’nün haberine göre, Katar Kraliyet ailesi adına inşa edilen saray, Kaytazdere’deki gayrimenkul piyasasına hareketlilik getirdi. Bölgedeki emlakçılar, arazi ve villaları satışa çıkarırken ‘’ Karat Emirine komşu ‘’ ifadelerini kullanarak, daireleri normalden çok daha kolay şekilde satıyor.

Öte yandan Katar Kraliyet ailesinin Yalova’daki sarayı, ön tarafta deniz ve Osmangazi Köprüsü’nü, arka tarafta ise orman manzarasını görüyor.