Kayseri Şehir Hastanesi Açılış Töreni 5 Mayıs'ta Yapılacak

Türkiye'ye yapılan inşaat yatırımları tüm hızı ile devam ederken mega projelerin içerisinde yer alan sağlık yatırımları da dikkat çekiyor.
Kayseri Şehir Hastanesi Açılış Töreni 5 Mayıs'ta Yapılacak

Türkiye'ye yapılan inşaat yatırımları tüm hızı ile devam ederken mega projelerin içerisinde yer alan sağlık yatırımları da dikkat çekiyor. Türkiye'nin farklı şehirlerine 5 yıldızlı otellerdeki konforu aratmayan şehir hastaneleri yapılmaya devam edilirken bunlardan biride Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü Şehir Hastanesi olarak öne çıkıyor. Sadece Kayseri'nin değil aynı zamanda yakın çevrede yer alan illerdeki hastalara da sağlık hizmeti verecek olan hastanenin açılış töreni 5 Mayıs'ta yapılacak.

466 bin 379 metrekarelik dev bir alanda gerçekleştirilen Kayseri Şehir Hastanesi inşaatında sona yaklaşıldı. Her bir 14 kattan oluşan 4 kule halinde inşa edilen dev hastanenin açılışını şehir hastanelerine büyük önem veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Açılış törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra çok sayıda üst düzeyli siyasi de katılacak.

415 Milyon Euro Yatırım İle Hayata Geçirildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "14 senelik hayalim" dediği şehir hastaneleri birbiri ardına açılmaya devam ediyor. Türkiye'nin sağlık alanındaki en büyük yatırımları olan şehir hastanelerinin sonuncusu Kayseri'de açılacak. Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü Şehir Hastanesi 5 Mayıs 2018 tarihinde kapılarını açarak hastaları kabul etmeye başlayacak.

Hastane Kayseri'nin yanı sıra yakın çevresinde bulunan çok sayıda ildeki hastaya da sağlık hizmeti sunacak. Bu sayede Kayseri turizm gelirlerine sağlık turizmi gelirlerini de ekleyecek. Şehrin kalkınmasına büyük katkı sağlayacak hastane projesi 415 milyon Euro tutarında bir yatırım ile hayata geçirildi. Hastanenin işletmesi 25 yıl süre ile YDA İnşaat'a ait olacak.

1610 Yatak Kapasitesine Sahip

Hastane 1610 yatak kapasitesi ile sağlık hizmeti verecek. 466 bin 379 metrekarelik dev bir alanda inşa edilen hastane Kayseri'ye sağlık alanında yapılan en büyük yatırımlardan biri olarak öne çıkıyor. Hastanede en son teknolojiye sahip olan görüntüleme cihazları ve son sistemlerle donatılan ameliyathaneler bölgenin çevre illerden de hasta çekmesini sağlayacak. Türkiye'nin farklı şehirlerine de aynı şekilde yeni şehir hastaneleri yapılması için Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Kaynak: emlak365.com