Kayseri'ye Kentsel Dönüşüm Müjdesi

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, çalışmaları başlatılan kentsel dönüşüm projesi ile ilgili açıklamalar yaptı.
Kayseri'ye Kentsel Dönüşüm Müjdesi

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, çalışmaları başlatılan kentsel dönüşüm projesi ile ilgili açıklamalar yaptı.

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kentsel dönüşüm müjdesini verdi.

Gaziosman ve Yavuzlar mahallelerine de kentsel dönüşüm yapılacağı haberini veren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kentsel dönüşüm kapsamında Yunus Emre Mahallesi'nde yıkım çalışmaları başladığını belirtti.

Ev Sahipleri Balyozlarla Yıkımı Başlattı

Yunus Emre mahallesinde kentsel dönüşüm çalışmaları, Kocasinan Belediyesi tarafından başlatıldı. Kentsel dönüşüm kapsamında ilk yıkım işlemlerini Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve ev sahipleri balyozlarla yaparak yıkımı başlatmış oldu.

Ev Sahiplerinin Rızası Alınarak Yıkıma Başlandı

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Yunus Emre Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm çalışmalarının başladığını belirterek, bu çalışmanın bölgenin kaderini değiştireceğini ifade etti. Kentsel dönüşüm çalışmalarının devam edeceğini ve daha modern bir yaşam alanlarına sahip olunacağını belirterek; “Yunus Emre Mahallesi’nde başlattığımız dönüşümü Gaziosman ve Yavuzlar Mahallesi’nde de devam ettireceğiz. Bölgenin tamamının kaderini değiştireceğiz. Yaklaşık 2 yıldır süren çalışmanın sonucunda buradaki köhne binaların yıkımını gerçekleştiriyoruz.

Vatandaşımızın rızasını alarak yıkımı başlattık. İnşallah köhne yapı yıkımlarının en kısa zamanda tamamlanmasıyla birlikte, şehrimize daha modern yaşam alanlarının olduğu yepyeni bir bölge kazandıracağız. Yaklaşık yüzde 90 oranda hak sahipleriyle anlaşmış durumdayız. Diğer kısımla ilgili ümit ediyorum ki anlaşmamız tamamlanacak ve bundan sonra da Yunus Emre Mahallesi için önümüzde hiçbir engel kalmayacak. Buranın değişmesi, dönüşmesi ve yenilenmesi için gerekli adımların hepsi tamamlanmış ve atılmış olacak” açıklamasını yaptı.

Sadece Bina Değil Sosyal Donatılar da Yapılacak

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kentsel dönüşüm ile yeni bir yaşam alanı inşa edildiğini belirtti.

Eski binaların yerini, daha yeşil daha modern alanların inşa edileceğini vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar; “Mahallemizde eski konutları yıkarak, yerine daha modern, daha yeşil, daha yaşanabilir ve daha sağlıklı yaşam alanları inşa edeceğiz. Konutları planlarken sadece bina yapımı değil, bununla birlikte bölgenin ihtiyacı olan sosyal donatıların oluşmasını sağlayacağız.

Böylelikle ticaret yerleri, oyun alanları, cami, pazar yeri, park, okul gibi bütün ihtiyaçlar kendi içerisinde çözümlenmiş olacak” ifadelerini kullandı.