Maliye Bakanı Ağbal'dan 2B Arazisi İçin Son Gün Uyarısı

Maliye Bakanı Naci AĞBAL , halk arasında "2B" arazisi olarak bilinen orman vasfını yitirmiş arazilere ilişkin olarak çok önemli hatırlatmalarda bulundu.
Maliye Bakanı Ağbal'dan 2B Arazisi İçin Son Gün Uyarısı

Maliye Bakanı Naci AĞBAL , halk arasında "2B" arazisi olarak bilinen orman vasfını yitirmiş arazilere ilişkin olarak çok önemli hatırlatmalarda bulundu. 2b arazisi ile ilgili olarak hak sahiplerine tanınan başvuru süresi 7 Mart'da doluyor. Detaylar haberimizde...

Maliye Bakanı Naci Ağbal, halk arazında 2B yasası olarak bilinen, orman vasfını yitirmiş arazilere ilişkin olarak çok önemli açıklamalarda bulundu.

SÜRE 7 MART'DA DOLUYOR

Bakan Ağbal yaptığı açıklamada; "Satın alma başvurusunda bulunmayanlarla başvuru yapıp peşinat bedelini veya ikiden fazla taksitini ödemediği için haklarını kaybedenlere tanınan süre 7 Mart'ta bitiyor. Hak sahiplerini başvuru ve ödeme yapmaya davet ediyorum" dedi.

Bakan Ağbal açıklamalarına şöyle devam etti:"Kamuoyunda 2B yasası olarak bilinen bu sorun devletle vatandaş arasında yıllardır çözüme kavuşturulmayı bekliyor. Çözüm amaçlı çıkarılan 6292 sayılı "Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun" uyarınca da bu taşınmazların çok büyük bir kısmı satılmıştır."

Bu kanun uyarınca yapılan satışlar sonucunda da , çoğu vatandaşların mülkiyet sorununun çözüldüğünü söyleyen Bakan Naci Ağbal, şu ana kadar bu kapsamdaki satışı mümkün taşınmazlara başvuru yapan 828 bin vatandaştan 707 binine, 507 bin adet taşınmazın satışının yapıldığını bildirdi.

BAKAN AĞBAL:HAK SAHİPLERİ BU TARİHİ FIRSATTAN YARARLANMAYA DAVET EDİYORUM"

6292 sayılı bu kanundan yararlanamayanlar için 6 ay ek süre verdiklerini belirten Bakan Naci Ağbal , "Daha fazla hak sahibinin yararlanabilmesini sağlamak amacıyla süresi içinde başvurmayanlar, kendilerine yapılan tebligatta belirtilen bedeli vaktinde ödemeyenler ve taksitli satışlarda sözleşmesinde belirtilen taksitlerden ikiden fazlasını vadesinde ödemeyenlere 6 aylık ek süre tanıdık ve bu süre 7 Mart 2018'de doluyor. " dedi.

Emlak365.com sitesi olarak vatandaşlara önerimiz, Herhangi bir mağduriyet yaşamamanız için, eğer bu hakka sahipseniz başvurularda son gün olan 7 Mart'a kadar başvurunuzu ve ödemenizi yapın.

Emlak365.com | Ankara