Mansur Yavaş Duyurdu: Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni Bugün!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi, 106 projenin açılış, temel atma ve tanıtım töreni için herkesi davet etti!
Mansur Yavaş Duyurdu: Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni Bugün!

Sürümcede kalması nedeni ile büyük mağduriyet yaratan Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında beklenen müjdeyi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş verdi. Başkan Yavaş sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama ile tüm Ankaralıları düzenlenecek olan açılış törenine davet etti.

Düzenlenecek olan etkinlik kapsamında Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi temel atma töreni yapılırken aynı zamanda Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan 106 projenin açılış, temel atma ve tanıtımları da yapılacak.

MAMAK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ İLE 4500 KONUT YAPILACAK, 9 BİN 400 HAK SAHİBİNİN KONUTLARI İSE DÖNEM İÇİNDE TESLİM EDİLECEK!

Mamak Kentsel Dönüşüm projesi hakkında hatırlanacağı üzere Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş katıldığı özel bir televizyon programındaki canlı yayında en önemli projelerinden birinin de Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi olduğunu belirterek "Şimdi bir belediye düşünün insanların evini yıkmış. Ben demiş kentsel dönüşümden size birer tane daire vereceğim. Sözleşme yapmış.

Mansur Yavaş Duyurdu: Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni Bugün!

Kaç yıl olmuş? 11-12 olmuştur. 14 bine yakın ve bunlara belediye her ay kira ödüyor. Şu ana kadar ödenen kira bedeli 1 katrilyon 150 trilyon eski parayla. Ne onlara yarıyor ne bize yarıyor… Siz belediyesiniz siz devletsiniz, verdiğiniz sözü tutmanız lazım. İhalesini biz şimdi yaptık" diyerek PORTAŞ üzerinden 2 bin 100 küsur evin temelinin atılışını yapacaklarını duyurmuştu. 2 bin 500 konutun ihalesinin de 15 gün önce yapıldığını belirten Başkan Yavaş yapılan 1 itiraz bulunduğunu, bu itirazın sonucunu beklediklerini söyledi. 4 bin 500 konuta birden girdiklerini belirten Başkan Yavaş yatay mimari ile mahalle konseptine uygun evler yapacaklarını dile getirmişti.