Mutfağınızı Yeniden İnşa Etmenizi Sağlayacak Ucuz Dekorasyon Önerileri

Koronavirüs salgın süreci ve sonrasında vatandaşların evlerde daha fazla vakit geçirmeleri evlerin yenilenmesini sağladı.
Mutfağınızı Yeniden İnşa Etmenizi Sağlayacak Ucuz Dekorasyon Önerileri

Koronavirüs salgın süreci ve sonrasında vatandaşların evlerde daha fazla vakit geçirmeleri evlerin yenilenmesini sağladı. Çok sayıda vatandaş bu süreçte evinde büyük küçük değişikliklere gittiler. Evini komple değiştirenlerin yanında sadece bir bölümünü değiştirenlerde oldu.

Ev değişikliğinde bulunanların ilk tercihleri ise mutfak oldu. Mutfağını yeniden şekillendirmek isteyenler başta renk seçimi, eşya düzeni yada yeni eşyalarla bu değişimi yakalamak istediler.

EN UYGUN MALİYETLE MUTFAK DEKORASYONU

Evinde kısa süreli geçmiş dönemde değişiklik yapmayan ancak önümüzdeki günlerde yapmayı planlayanlar için bazı ipuçlarını derledik. Mutfak dekorasyonu ile ilgili bu ipuçları ile vatandaşlar hem mutfaklarını tamamen yenileme fırsatı yakalayacaklar hemde en düşük maliyetle oranlarını yakalayabilecekler. İşte uzmanların mutfak dekorasyonunda adım adım izlenmesini tavsiye ettikleri o adımlar.

Mutfağınızı Yeniden İnşa Etmenizi Sağlayacak Ucuz Dekorasyon Önerileri

Mutfağını yenilemek isteyenler için dekorasyon uzmanlarının ilk tavsiyesi, bir renk seçimi yapmaları. Dolaplarını ve diğer mutfak eşyalarını değiştirmeden yapılacak dekorasyonlarda, mobilyalara uygun bir seçim yapılmalı. Eğer mutfaktaki eşyalarda yenilecekse renk seçimi alınacak eşyalara göre belirlenmeli. Renk seçimi yaparken göz önünde bulundurulacak noktalardan bir tanesi de eşyalarla birlikte zeminle de uyumlu olması.

Renk konusunda kararsız kalanlar için ise seçilecek rengin mutfağın havasını değiştirmesi gerektiği ifade ediliyor. Mutfağa canlılık katabilecek bir renk seçimi olanabileceğini ifade eden uzmanlar, mutfak aksesuarlarının ileride seçilen renkle bütünleşerek daha renkli bir hava sağlanabileceğini ifade ediyorlar.

Mutfağınızı Yeniden İnşa Etmenizi Sağlayacak Ucuz Dekorasyon Önerileri

DUVAR AKSESUARLARI KULLANABİLİRSİNİZ

Renk seçiminin ve boya işlemlerinin ardından ise mutfak eşyalarının kullanımında değişim yapılabilir. Uzmanlar mutfakta aksesuar kullanımının önemine dikkat çekiyorlar. Özellikle kişinin kendi zevikine göre dizayn edebileceği aksesurlar ile daha canlı bir mutfak elde edilebilir. Mutfakta kullanabileceğiniz bazı aksesurlar ise sepetler, çerçeveli albüm kapakları, aynalar, çerçeveli kumaş örnekleri ve benzeri süsler.

Emlak365.com