OYAK Emlak Konut'tan Arsa Alarak 20 Milyarlık Dev Projeye İmza Attı

OYAK, Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörlüğü Emlak Konuttan büyük arsaları alarak projeler başlattı.
OYAK Emlak Konut'tan Arsa Alarak 20 Milyarlık Dev Projeye İmza Attı

OYAK, Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörlüğü Emlak Konuttan büyük arsaları alarak projeler başlattı. Türkiye’nin en büyük kuruluşlarından birisi olan OYAK'ın yönetiminde yapılan değişikliklerle beraber yeni kadro kuruldu ve inşaat sektöründe dev projelere imza atılmaya devam ediliyor.

Türkiye’nin en büyük şirketlerinden olan OYAK yönetiminde yapılan değişikliklerle beraber yeni kadrosunu oluşturdu ve inşaat sektöründe dev projelere imza atmaya devam ediyor.

Söz konusu detaylara göre OYAK tarafından 675 milyon lira bütçe ayrılarak Ankara, İzmir ve Yalova gibi farklı illerde Emlak Konut'tan toplamda 4 milyon metrekare arsa satın aldı.

1990'lı yıllarda almış olduğu arsalarla beraber OYAK 6 ayrı bölge genelinde 6 büyük gayrimenkul projesine imza attı.

OYAK'ın kurmuş olduğu Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörlüğü’nün baş koltuğunda bulunan Ali Seydi Karaoğlu konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamada ise; "Elimizde bulunan projelerin değerleri 20 milyar liraya ulaştı. 57 yıl önce kurulan OYAK büyük hizmetler yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bilindiği gibi birçok firma battı ve diğer fonları ise aksine zamanla büyüme gösterdi.

Gayrimenkule de büyük projelerle gireceğiz. OYAK bünyesinde Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörlüğü kuruldu ve elimizde şuanda büyük arsalar bulunmakta onların tamamını değerlendirmeyi amaçlıyoruz" ifadeleri kullandı.

Emlak365.com