Samsun İlkadım'da Herkese Açık Lojman Satışı! 3+1 Daireler 120.000 TL'ye İlanda

Samsun İlkadım'da yer alan 40 kamu konutu satışa çıkarıldı. 120 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa çıkarılan konutlar 120 bin TL'den başlıyor ve 300 bin TL'ye kadar uzanıyor.
Samsun İlkadım'da Herkese Açık Lojman Satışı! 3+1 Daireler 120.000 TL'ye İlanda

Mülkiyeti Sosyal Güvenlik Kurumuna ait olan 40 kamu konutu satışa çıkardığını duyurdu. Farklı özelliklerde ve katlarda yer alan konutlar için kurum 120 bin TL'den başlayan fiyatlarla muhammen bedel belirledi. Vatandaşlar ilan edilen fiyatlar üzerinden ihaleye katılım sağlayacaklar ve teklilerini sunacaklar.

SAMSUN'DA 40 KAMU KONUTU SATIŞA ÇIKARILDI

Söz konusu lojman satış ihale ilanında daireler zemin kattan başlıyor 4. kata kadar uzanıyor. Konutların büyüklükleri hemen hemen birbirlerine aynı olurken konutun konumu ve ek özellikler fiyat farkına neden oluyor. İki ayrı satış duyurusu yayımlayan SGK konutların bir bölümünün Samsun İlk Adım 19 Mayıs Mahallesinde olduğunu bir bölümünün ise Samsun İlk Adım Cedit Mahallesinde bulunduğunu paylaştı. 19 Mayıs Mahallesinde 22 konut satışı yapacak kurum Cedit Mahallesinde ise 18 konut satışı yapacak.

40 LOJMANIN BAZILARI ÖNCELİKLİ SATIŞ HAKKI KAPSAMINDA

Lojman satış ilanında konutların bazılarının dolu bazılarının ise boş olduğu bilgisi verildi.

Konutların dolu olmasının anlamı, o konutun içerisinde kamu personeli yaşıyor. Dolu konutların satışında öncelikli satış hakkı uygulanır. Öncelikli satış hakkında kamu personellerine konutu almaları için hak verilir. Konutlar satışa çıkarıldıklarında ilk personeller alırlar. Personeller konutları almak istemezlerse ihale herkes için gerçekleştirilir.

Boş Konutlar Var

SGK'nın satışa çıkardığı konutlar arasında öncelikli satış hakkı kapsamında olmayan boş konutlar da bulunuyor. Boş konutlara başvurular herkes tarafından yapılabilir. İhaleye katılan ve en yüksek teklifi veren konutu almaya hak kazanır.

SATIŞ FİYATLARI

40 konutunun bazıları için belirlenen fiyatlar, ödenmesi gereken başvuru ücreti ve konutların özelliklerine dair tabloları SGK yayımladı.

19 Mayıs Mahallesinde Bulunan Konutlar

Samsun İlkadım'da Herkese Açık Lojman Satışı! 3+1 Daireler 120.000 TL'ye İlanda

Cedit Mahallesinde Bulunan Konutlar

Samsun İlkadım'da Herkese Açık Lojman Satışı! 3+1 Daireler 120.000 TL'ye İlanda

Konut satışlarına dair SGK'nın yayımladığı basın açıklamasında "Yukarıda nitelikleri belirtilen kamu konutlarının (bağımsız bölümlerin) satış ihaleleri, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesi uyarınca Açık Teklif Usulü ile karşılarında yazılı tarih ve saatte ; Kale Mah. Sahil Cad. No: 35 İlkadım / SAMSUN adresinde bulunan Milli Emlak Dairesi Başkanlığı ve Samsun Defterdarlığı tarafından müştereken kullanılan hizmet binasının 4. katı olan Milli Emlak Dairesi Başkanlık Makam katındaki ihale salonunda toplanacak komisyon tarafından yapılacaktır." bilgileri yer aldı.

İhale işlemleri 24, 25 ve 26 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek. Başvuruların ihale tarihinden önce yapılması gerek.

BAŞVURU YAPMAK İSTEYENLER NE YAPACAK?

Konutlar için başvuru yapacak olanlar başvurularını şahsen yada posta yoluyla yapacaklar. Tabloda satış fiyatı üzerinde yer alan bedeller geçici teminat bedeli olarak ödenecek. Daha sonra kurumdan şartname alınacak ve geçici teminat bedelinin ödendiğine dair makbuz ve başvuru evrakları ile başvuru tamamlanacak.

İhale şartnamesi Kızılırmak Emlak Müdürlüğünden alınabilir.