Son dakika! Bakan Kurum duyurdu alt gelir sonrası orta gelir grubu için yeni konut seferberliği müjdesi geldi onlarda ev sahibi olacak

TOKİ 250 bin sosyal konut projesi ile dar gelirli vatandaşlar için kira öder gibi ev sahibi olma umudu sunulurken yeni konut seferberliği müjdesi orta gelirli vatandaşlara verildi. İşte yeni konut seferberliği müjdesi!
Son dakika! Bakan Kurum duyurdu alt gelir sonrası orta gelir grubu için yeni konut seferberliği müjdesi geldi onlarda ev sahibi olacak

Yükselen konut fiyatları nedeniyle vatandaşların ev sahibi olması zorlaşırken devlet devreye girmiş ve konut arzını arttırmak amacı ile yeni konut projeleri devreye sokulmuştu. İlk olarak 13 Eylül 2022 tarihinde duyurulan 250 bin sosyal konut projesi adımı atılmıştı. 

Tek seferde yapılan en büyük konut projesi olması nedeniyle Cumhuriyet tarihinin en büyük konut seferberliği olarak tarihe geçen TOKİ 250 bin sosyal konut projesi ile alt gelir grubu dar gelirli vatandaşlara ev sahibi olma müjdesi verilmişti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yaptığı son dakika açıklaması ile yeni konut müjdesini Orta Gelirli vatandaşlara verdi. 

EMLAK KONUT YENİ KONUT SEFERBERLİĞİ BAŞLATIYOR! ORTA GELİRLİ VATANDAŞLARA KONUT MÜJDESİ... 

Özel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yeni konut seferberliği müjdesi verdi. Daha önce benzer bir kampanya 2018 ve 2019 yıllarında da düzenlenmiş, stokta olan sıfır konut projeleri için müteahhitler konut fiyatlarına indirim açıklarken kamu bankaları ise düşük faizli konut kredisi desteği sağlamıştı. 

Bakan Murat Kurum canlı yayında yaptığı son dakika açıklamasında "Orta gelir grubu için de konut kampanyası yapılacak. Çalışmalarda sona yaklaştık. Ekim ayı içerisinde bu kampanyanın detaylarını duyuracağız" diyerek Ekim ayını işaret etti. Bakan Kurum "GYODER'le, İMDER'le, Türkiye Müteahhitler Birliği ile, Anadolu'da diğer müteahhitlerle görüşüyoruz. Bunun kapsamını genişleteceğiz" diyerek yeni konut seferberliğinin kapsamını genişlettiklerini dile getirdi.