Son Dakika: Şubat Ayı Kira Desteği ve Gelir Kaybı Ödemeleri Başladı!

Pandemi döneminde açıklanan zorunlu kısıtlama kararlarından en çok etkilenenlerin başında işyerleri kapatılan küçük esnaf yer almıştı.
Son Dakika: Şubat Ayı Kira Desteği ve Gelir Kaybı Ödemeleri Başladı!

Pandemi döneminde açıklanan zorunlu kısıtlama kararlarından en çok etkilenenlerin başında işyerleri kapatılan küçük esnaf yer almıştı. Koronavirüs salgının ilk patlak verdiği dönemde 6 ay ödemesiz dönemli, düşük faizli kredi desteği ile ayakta kalmaya çalışan esnafların ilk taksit ödeme döneminde salgının patlak vermesi nedeniyle yaşadıkları maddi sorunlar daha da büyümüştü.

Gelen yoğun talep sonrasında Ticaret Bakanlığı pandemiden olumsuz etkilenen ve koronavirüs tedbir kararları nedeni ile ciro kaybı yaşayan esnaflara kira desteği ödemesi ve ciro kaybı yardımı ödemesi yapmaya başlama kararı almıştı. Son başvuru tarihi 31 Mart 2021 tarihine uzatılan destek ödemesi için bugün itibari ile Şubatı ayı ödemeleri hesaplara yatmaya başladı.

Son Dakika: Şubat Ayı Kira Desteği ve Gelir Kaybı Ödemeleri Başladı!

BAKAN PEKCAN DUYURDU: ŞUBAT AYI GELİR KAYBI VE KİRA DESTEĞİ ÖDEMELERİ BAŞLADI!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklama ile "Esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize yönelik Şubat ayı gelir kaybı ve kira desteği ödemelerine başladık. Hayırlı olmasını diliyorum" sözleri ile Şubat dönemine ilişkin başvurusu kabul edilen esnaf ve sanatkarlara ödemelerin bugün itibari ile başladığını duyurdu.

Daha önce başvuruda bulunan ve başvurusu kabul edilen hak sahiplerine ödemeler bugünden itibaren kademeli olarak yatırılmaya başlanacak. Başvuru yaparak ödeme bekleyen esnaf ve sanatkarlar bugün itibari ile başvuru yaparken belirtmiş oldukları hesapları üzerinden ödemelerini alacaklar. Henüz başvuru yapmayan esnaf ve sanatkarlar için ise başvurular 31 Mart 2021 tarihine kadar devam edecek ve başvurusu kabul edilen kişilere 3 ay boyunca düzenli olarak gelir kaybı ve kira desteği ödemesi yapılacak.