SON DAKİKA: TOKİ İzmir Bayraklı Deprem Konutları İçin Anahtar Teslim Tarihini Açıkladı!

SON DAKİKA: TOKİ İzmir Bayraklı Deprem Konutları İçin Anahtar Teslim Tarihini Açıkladı!
İzmir'de 30 Ekim tarihinde meydana gelen depremde 117 kişi hayatını kaybetmiş, pek çok bina yıkılmış, en büyük hasarı ise Bayraklı ilçesi almıştı. İnşa edilen deprem konutları ne zaman bitecek?

Türkiye 30 Ekim 2020 gününde yaşanan 6.6 şiddetindeki deprem ile bir kere daha acı deprem gerçeği ile yüz yüze kalmış, 117 vatandaşımız çöken çürük binaların enkazı altında hayatını kaybetmişti. İzmir'de saat 14:51'de meydana gelen deprem ile en büyük hasarı ise dolgu alan üzerine inşa edilen Bayraklı ilçesi almıştı.

Aralarında kentsel dönüşüme girmemek için imza toplanan binaların da yer aldığı çok sayıda bina göçmüş, pek çok yapı ise ağır hasar almıştı. Hem depremde yıkılan hem de ağır hasar aldığı için hakkında yıkım kararı verilen binalar için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı devreye girmiş, TOKİ eli ile binaların yeniden inşa edileceği açıklanmıştı.

TOKİ İZMİR BAYRAKLI DEPREM KONUTLARI NE ZAMAN TESLİM EDİLECEK?

Depremden sonra yıkılan ve hasar alan konutlar için etaplar halinde inşaatlar devam ederken bu konu hakkında yeni açıklama TOKİ tarafından yapıldı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayımlanan duyuruda "İzmir Bayraklı rezerv alanda toplam 8 ayrı etapta 3 bin 657 konut inşa ediyoruz. İlk etapta 397 konutumuzun yapımı tamamlandı. Temmuz ayında hak sahibi vatandaşlarımıza anahtarları teslim edilecek" ifadeleri kullanıldı.

SON DAKİKA: TOKİ İzmir Bayraklı Deprem Konutları İçin Anahtar Teslim Tarihini Açıkladı!

Deprem konutları için rezerv bölgede 8 ayrı etap üzerinde çalışmalar başlanmış, ivedilikle başlanan inşaatlar ile hak sahipleri için depreme dayanıklı yeni konutlar üretilmeye başlanmıştı. Böylelikle bir etap daha tamamlanmış oldu.