Tarım Kredi Kooperatifleri Eskişehir'de 5856 m2 Araziyi 75.000 TL Muhammen Bedelle Satışa Çıkardı

Seyitgazi Tarım Kredi Kooperatif Genel Müdürlüğü gayrimenkul satış ihale ilanına çıktı. Kurum kendisine ait olan ve Eskişehir'de yer alan tarla vasfındaki araziyi 75.000 TL muhammen bedelle satacak.
Tarım Kredi Kooperatifleri Eskişehir'de 5856 m2 Araziyi 75.000 TL Muhammen Bedelle Satışa Çıkardı

Emlak365.com - Basın İlan Kurumu üzerinden yayımlanan bir duyuru ile mülkiyeti kamu kurumlarına ait arazinin satışının yapılacağı bilgisi verildi. Eskişehir'de toprak yatırımı yapmak isteyenleri ilgilendiren duyuru büyük m2'li arazinin ihale ile satışı için olacak. İşte söz konusu gayrimenkulün satış ilanı ve kurumun açıkladığı ihale detayları.

ESKİŞEHİR'DE SATILIK GAYRİMENKUL İLANI

Seyitgazi Tarım Kredi Kooperatif Genel Müdürlüğüne ait olan arazi Nisan ayı içerisinde düzenlenecek bir açık artırma ile satılacak.

İhaleye katılmak isteyenler ise kurumun açıkladığı bilgilere göre başvurularını yapacaklar ardından ihaleye katılım sağlayacaklar. İhale başvuruları öncesinde ise kurumun hem kendi resmi sitesinden hemde basın ilan kurumu (ilan gov tr) üzerinden yayımladığı başvuru kılavuzunu inceleyecekler. Seyitgazi Tarım Kredi Kooperatif Genel Müdürlüğü hazırladığı kılavuzla hem başvuru hem satış aşamasına ilişkin ayrıntıları açıkladı.

Gayrimenkul Özellikleri

İlan edilen duyuruda; satışı yapılacak olan arazinin vasfının tarla olduğunu açıkladı. Arsanın konum bilgilerini beren kurum gayrimenkulün Eskişehir İli, Seyitgazi ilçesi, İkiçeşme mahallesi, J25-A-04-C-3 pafta, 365 ada, 6 parselde yer aldığını açıkladı. Arazinin toplam büyüklüğü ise 5856 m2 olarak duyuruldu. İhaleye katılacak olan isteklilere gayrimenkulün muhammen bedeli ise 75.000 TL olarak duyuruldu.

İhale Başvuru Aşaması

İhaleye başvuru yapmak isteyecekler başvuru kılavuzunda yer alan "İhale 18.04.2022 tarihi Pazartesi günü, saat 11.30’da 889 sayılı Seyitgazi Tarım Kredi Kooperatifi Müdürlüğünde toplanacak ihale komisyonu huzurunda yapılacaktır." açıklamasına göre başvurularını tamamlayacaklar.

Başvuru işlemleri kurumun ilan ettiği 2.250 TL teminat bedelinin ödenmesi ve şartnamede belirtilen esaslara göre hazırlayacakları evrakların kuruma ihale gün ve saatinden önce teslim edilmesi ile yapılacak.