Tekfen İnşaat'tan Katar'da Yeni Bir İhale Daha

Türkiye'nin en eski holdinglerinden biri olan üç ortaklı, Tekfen İnşaat, Katar'da yeni bir ihale daha kazandı.
Tekfen İnşaat'tan Katar'da Yeni Bir İhale Daha

Türkiye'nin en eski holdinglerinden biri olan üç ortaklı, Tekfen İnşaat, Katar'da yeni bir ihale daha kazandı.

Tekfen Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Tekfen İnşaat ve Tesisat AŞ, Katar’da devam eden projelerine bir yenisini daha ekledi.

Tekfen İnşaat, Katar'da, 200 milyon dolar tutarında yeni bir proje daha üstlendi. Katar'da gerçekleştirilecek Doğu Endüstriyel Yolu inşaatı 27 ay içerisinde tamamlanması düşünülüyor.

Katar’da 4 Proje

Tekfen İnşaat Genel Müdürü Levent Kafkaslı, büyük bir potansiyale sahip olan Katar'ın geleceğin inşasında yer almaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.
Katar Bayındırlık İşleri İdaresi (ASHGHAL) tarafından açılan Doğu Endüstriyel Yolu inşaatı ihalesini, 200 milyon ABD Doları bedelle Tekfen İnşaat kazandı. Tekfen İnşaat Doğu Endüstriyel Yolu inşaatı ihalesini 27 ay içerisinde bitirecek.
İki ayrı viyadüğün de bulunduğu yaklaşık 2.5 kilometrelik yol yapımını kapsayan son proje ile, Tekfen İnşaat’ın Katar’da sürdüreceği proje sayısı 4 oldu.

‘Katar'ın Geleceğin İnşasında Yer Almaktan Mutluyuz’

Tekfen İnşaat Genel Müdürü Levent Kafkaslı, yapmış olduğu açıklamada, Katar ile ilgili, büyüme yönünde önemli adımlar atan, canlı ve enerji dolu bir ülke olduğunu ifade etti.

Tekfen olarak yaklaşık 12 yıldır Katar’da iş yaptıklarını belirten Tekfen İnşaat Genel Müdürü Levent Kafkaslı, Katar'ın global piyasada çalışılabilecek en doğru ülkelerden biri olduğunu vurguladı.

İhalesi kazanılan son proje ile birlikte, Tekfen İnşaat’ın Katar’da devam eden işlerinin toplam yaklaşık 2 milyar 440 milyon dolarlık iş hacmine ulaştığını belirterek; “Ülkede inşa ettiğimiz boru hatları, endüstriyel tesis ve otoyol projeleriyle Katar’ın ekonomik ve sosyal gelişiminde rol almaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Tekfen İnşaat Genel Müdürü Levent Kafkaslı “Katar Ulusal Vizyon 2030” hedefleri doğrultusunda deneyimlerini bu ülke ile paylaşmaya devam edeceklerini de belirtti.

Tekfen İnşaat

Tekfen'in temelleri, üç genç girişimci olan Feyyaz Berker, Nihat Gökyiğit ve Necati Akçağlılar'ın 1956 yılında ideallerini gerçekleştirmek üzere bir araya gelmeleriyle atılmıştır.
Şirket bünyesinde ilk olarak çeşitli danışmanlık, mühendislik ve kontrol hizmetleri vermek amacıyla sınırlı bir sermaye ve kısıtlı imkânlarla bir laboratuvar kurulmuş, bu laboratuvarda müteahhitlere malzeme testleri ve toprak analizleri yapılmış, kum ve çakıl ocaklarının tespiti gibi konularda danışmanlık verilmiş, zemin etütleri gerçekleştirilmiş ve daha çok kalite kontrol işleri sürdürülmüştür.

Tekfen, faaliyet gösterdiği her alanda mükemmelliği yakalamaya çalışan ve bugüne kadar gerçekleştirdiği tüm çalışmalarda etik değerlere bağlılığı ön koşul sayan Tekfen, geçmişinde olduğu gibi, bundan sonra da gurur duyacağı eserlerle yoluna devam etme kararlılığındadır. Tekfen'in üç kurucusu olan Feyyaz Berker, Ali Nihat Gökyiğit ve Necati Akçağlılar'ın kendilerinden sonraki yöneticilere bıraktığı değerler, Tekfen kültürünün en önemli dayanağı olarak, yeni 50 yılların da yolunu aydınlatmaya devam etmektedir.