TOKİ Afyon'da Yöresel Mimaride 236 Konut Yapacak

Afyonkarahisar'a bağlı Bayat İlçesi'nde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yeni bir konut projesi hayata geçiriliyor.
TOKİ Afyon'da Yöresel Mimaride 236 Konut Yapacak

Afyonkarahisar'a bağlı Bayat İlçesi'nde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yeni bir konut projesi hayata geçiriliyor. Yöresel mimaride yapılması planlanan TOKİ konutlarına ilişkin süreç kısa süre içinde başlayacak. Detaylar haberimizde...

Afyon'un Bayat İlçesi'nde TOKİ toplu konut projesi yapılması için süreç başladı. 236 konutluk proje için ihale süreci gerçekleştirildi.

Yöresel mimaride yapılacak toplu konut projesi ile ilgili tüm ayrıntıları siz okuyucularımıza Emlak365.com olarak haberimizde aktarıyoruz.

TOKİ Afyon'da Yöresel Mimaride 236 Konut Yapacak

AFYON'DA TOKİ 236 KONUT YAPACAK

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılması planlanan 236 konutun ihalesi 8 Mart 2018, Perşembe günü gerçekleştirildi. Gerçekleşitirlen ihalede yapılacak toplu konut projesinin ayrıca altyapı ve çevre düzenleme işlerini de kapsıyor.

Söz konusu ev projesinden faydalanmayı düşünen vatandaşlara yönelik yapılan duyuruda, yapılacak 236 konutluk proje evlerinin Afyonkarahisar’ın eski Türk evlerinin mimari dokusu dikkate alınarak tasarlandığı açıklandı. Yapılacak evlerin ahşap görünümlü cephe kaplamaları, zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler, kat silmeleri ve payanda gibi özellikleri modernize edildi.

YAPILACAK EVLERİN 188'İ 2+1, 48'İ 3+1 ŞEKLİNDE YAPILACAK

Afyonkarahisar’ın Bayat İlçesi’nde inşa edilecek 236 konutun detaylarına ilişkin açıklamalarında şu detaylar paylaşıldı.

Konutların yükseklikleri zemin+3 olacak ve konutların 188’i 2+1 ve 48’i ise 3+1 planında inşa edilecek.

TOKİ Afyon'da Yöresel Mimaride 236 Konut Yapacak

KENTE DEĞER KATACAK

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılacak proje kapsamında vatandaşlara yerleşim alanı parkı, peyzajı, oyun ve spor alanları ile nitelikli sosyal çevre imkanı da sunulacak. Söz konusu projenin kente değer katacağı ve şehrin dokusunu ön plana çıkarması amaçlanıyor.