TOKİ'den Dar Gelirliye 146 Adet Konut Müjdesi

Dar gelirli konutları ile ev satın alma hayalleri kuran binlerce aileye umut ışığı olmayı başaran TOKİ yeni projelerin ihalelerini birbiri ardına yapmayı sürdürüyor.
TOKİ'den Dar Gelirliye 146 Adet Konut Müjdesi

Dar gelirli konutları ile ev satın alma hayalleri kuran binlerce aileye umut ışığı olmayı başaran TOKİ yeni projelerin ihalelerini birbiri ardına yapmayı sürdürüyor. Bunlardan biride TOKİ Erzincan Kemaliye konutları için yapılan ihale oldu.

Yeni yaşam alanları inşa etmeye devam eden TOKİ alt gelir grubu konut projeleri içinde çalışmalarına hiç hız kesmeden devam ediyor. Kemaliye TOKİ konutları için dün tarihi itibari ile ihale işlemlerini tamamladığını açıklayan kurum 146 adet konut inşa edileceği müjdesini verdi.

TOKİ'den Dar Gelirliye 146 Adet Konut Müjdesi

Zemin +4 Katlı Binalar İnşa Edilecek


TOKİ tarafından duyurulan ihale açıklamasına göre inşa edilecek olan konutlar zemin +4 kat olarak inşa edilecek. Konutlar Erzincan'ın Kemaliye ilçesine bağlı olan İshakpaşa Mahallesi sınırları içerisinde yer alacak. Konutların tamamı 3+1 daire olarak tasarlanacak ve TOKİ projelerinde görmeye alışkın olduğumuz 2+1 daire seçeneğine yer verilmeyecek. 146 adet konutun yanı sıra ayrıca konutlara ait olan alt yapı ve çevre düzenleme işlemleri de gerçekleştirilecek. Yine bunlara ek olarak büfe inşaatı da projede yer alacak.

TOKİ'den Dar Gelirliye 146 Adet Konut Müjdesi

Yöresel Mimariye Önem Verilecek


Son dönemde gerçekleştirdiği tüm projelerde yöresel mimariyi öne çıkarmaya dikkat eden TOKİ Erzincan İshakpaşa Mahallesi konut projesi içinde aynı özeni gösterecek. Modern mimari ile yöresel mimari başarılı bir şekilde aynı potada eritilecek ve ortaya kusursuz bir tasarım harikası çıkarılacak. Tüm konutlar zemin +4 katlı binalarda yer alacak ve bu şekilde dikey mimari yerine yatay mimari kullanılarak mahalle havası konsepti korunacak.

Konut satın almak için TOKİ konutları projelerini seçen kişilere hak ettikleri konforlu ve kaliteli yaşamı sunmak adına projede yerleşim alanı parkı, spor ve oyun alanları ile geniş peyzaj çalışması da yapılacak. TOKİ projeyi bütün detaylarıyla en ince ayrıntısına kadar tamamladıktan sonra şanslı hak sahiplerine konutların teslimlerini gerçekleştirecek. Kente değer katacak olan konut projesine en kısa sürede başlanacak ve yine mümkün olan en kısa sürede tamamlanarak satış ilanına çıkılacak. Kaynak: emlak365.com