Trabzon'a Turizmi Canlandıracak Dev 'Macera Parkı'

Trabzon’un Çaykara ilçesinde en önemli turizm bölgelerinden biri olan Uzungöl'de, 9 bin 200 metrekare alana sahip park projesi hayata geçiriliyor.
Trabzon'a Turizmi Canlandıracak Dev 'Macera Parkı'

Trabzon’un Çaykara ilçesinde en önemli turizm bölgelerinden biri olan Uzungöl'de, 9 bin 200 metrekare alana sahip park projesi hayata geçiriliyor.

Trabzon Uzungöl'e, dev "Tabiat Macera Parkı" yapılıyor. Trabzon’un Çaykara ilçesinde yer alan Uzungöl'e yapılacak "Tabiat Macera Parkı" ile turizm çeşitliliğini arttıracağı düşünülüyor.

Parkın ihalesi 6 Eylül'de gerçekleştirilecek.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, "Tabiat Macera Parkı" projesi için yazılı açıklama yaptı.

9 Bin 200 Metrekarelik Alana Yapılacak

Yapmış olduğu yazılı açıklamada, Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan Uzungöl'ün bölgede yer alan en önemli turizm bölgelerinden biri olduğunu vurguladı.

Çalışmaların yapıldığı "Uzungöl Tabiat Macera Parkı" projesi, yaklaşık 9 bin 200 metrekarelik alanda hayata geçirilmesi planlanıyor.

Projenin hazırlanma aşamasında olduğunu belirten Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, "Uzungöl Tabiat Macera Parkı" ihalesinin 6 Eylül 2017 tarihinde yapılacağını belirtti.

Proje 6 Ana Bölümden Oluşacak

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, "Uzungöl Tabiat Macera Parkı" projesinin 6 ana bölümden oluşacağını belirtti.

Parkın içerisinde, yüksek ve alçak ip parkurları, dev salıncak, tırmanma duvarları, survivor parkuru ve paintball alanı yer alacak. Projede bunların dışında, otopark, idari yönetim binası, kameriye, soyunma kabinleri, tuvalet, malzeme teslim noktaları ve depolarında bulunacağını ifade etti.

Turizm Çeşitliliği Artacak

Doğa ile bütünlük oluşturacağını dile getiren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, bölgenin turizm çeşitliliğini arttıracağını belirterek; "Doğayla bütünlük arz eden bir proje hazırladık. Yerli ve yabancı turistlerin dinlenme, eğlenme ve sportif aktivitelerini gerçekleştirebilmelerine yönelik planladığımız projenin en önemli amacı, bölgedeki turizm çeşitliliğini artırmaktır.

Bu önemli yatırım, bölgeyi macera turizmi konusunda dünya çapında bir merkez haline getirecektir. Bölgedeki konaklama süresini uzatacak, tabiat parkımızın ve şehrimizin marka değerini yükseltecektir. Ayrıca doğa sporları konusunda farkındalık oluşturacak, gelecek nesillere doğa ve doğa sporu sevgisini aşılayacaktır" açıklamasını yaptı.

Doğanın Siluetini Bozmayacak

6 Eylül’de yapılacak ihale sonrasında yapımına başlanacak proje için, Trabzon’a hayırlı olsun diyen Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu; "Yapılarda doğal mimariye uygunluğa dikkat edilecek.

Çevreyle uyumlu ahşap ve çağdaş malzemeler bir arada kullanılacak. Yapılar, planlama açısından doğanın siluetini bozmayacak şekilde, tek katlı inşa edilecek. Doğayla bir bütün içinde tasarım ilkesi izlenmiştir. Şehrimizin marka değerine önemli katkılar sağlayacak park, Trabzon ve bölgemize hayırlı olsun" dedi.