Türk İnşaatçılar Dubai'de Yarışacak

Dubai'de düzenlenen, 86 ülkenin ve 272 firmanın katılacağı Cityscape Global 2017 fuarında 13 Türk firması da projelerini yarıştıracak.
Türk İnşaatçılar Dubai'de Yarışacak

Dubai'de düzenlenen, 86 ülkenin ve 272 firmanın katılacağı Cityscape Global 2017 fuarında 13 Türk firması da projelerini yarıştıracak.

11-13 Eylül’de Dubai’de düzenlenecek Cityscape Global 2017’de, 13 Türk firması projelerini sunacak.

Tür Firmalar Dubai’de Yarışacak

Türk mimarlık firmalarının sunduğu 5 proje, Dubai'de ödül için yarışacak. İnşaat sektöründe varlığını sürdüren 13 Türk firması, 11-13 Eylül tarihleri arasında Dubai’de düzenlenecek dünyanın en önemli gayrimenkul fuarlarından Cityscape Global 2017’de dünya devleriyle projelerini yarıştıracak.

86 Ülke 272 Firma

Türk mimarlık firmaları da inşaat şirketleri için geliştirdikleri projelerin tasarım ödülleri için dünyanın önde gelen mimarlık bürolarıyla yarışacak. Cityscape Global 2017 fuarına 86 ülkeden 272 gayrimenkul firması katılıyor. Bu dev fuara Türkiye'den de 13 firma boy gösterecek. Emlak Konut GYO’nun katılımcıların başını çektiği fuarda Artaş İnşaat, Tahincioğlu, Emay İnşaat, EMS Yapı ve Garanti Koza Holding gibi firmalar projelerini vitrine çıkaracak.

5 Türk Projesi Finalde

11 Eylül Pazartesi günü 11 farklı alanda verilecek mimari proje ödülleri yarışmasında Türkiye’de inşa edilen ya da hayata geçirilecek 5 gayrimenkul projesi yer alıyor. Farklı kategorilerde yarışan Türk şirketleri yarışmada favori olarak görülüyor. Sunulan projeler arasından 5’i finale kaldı.

-Finale kalan mimari tasarımların başında Kamu, Kültür, Turizm Projesi Kategorisi’nde yarışan ve Akfen İnşaat tarafından yapımına başlanan Bodrum Loft projesi yer alıyor.

-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Zeytinburnu arazisi olarak bilinen ve Kalkavan Yapı, Hasan Sever İnşaat, Gül Yapı tarafından yapımına devam edilen Yedi Mavi projesi de Orta-Yüksek Ölçekli Konut Projesi Kategorisi’nde finalde yarışacak projeler arasında yer alıyor.

-DATİ Yatırım Holding’e ait Ataköy Marina ise Perakende Yapı Projesi Kategorisi’nin finalinde birinci olmak için ter dökecek.

-Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık’ın Afyon’da hayata geçirdiği The Farm Of 38° 30° Çiftliği ise Cityscape Global 2017’nin Ticari Yapı Projesi Kategorisi’nde birinciliği hedefliyor.

-AHK tarafından Antalya’da hayata geçirilen AHK Kndu Villas projesi use Düşük-Orta Ölçekli Konut Projesi Kategorisi’nde finale kalan projeler arasında bulunuyor.

Dünyaca Ünlü Markalarla Görüşülüyor

CItyscape Global 2017 Fuarı’nda finale kalan ve Akfen İnşaat tarafından 57 dönümlük arazi üzerinde yapımına başlanan Bodrum Loft projesinde 86 odalı, 184 yataklı bir otel inşa edilecek. Hayata geçirilecek projenin 2019 yılının Haziran ayında tamamlanması hedefleniyor.

Projenin yatırım maliyeti 33.1 milyon euro olarak kaydedildi. Hayata geçirilecek otelin işletmeciliği için dünyaca ünlü markalarla görüşmeler yapılıyor.