Türkiye Kızılay Derneği 3 odalı 140 metrekare daireyi kiralamak için ihaleye çıktı

Türkiye Kızılay Derneği 3 odalı 140 metrekare daireyi kiralamak için ihaleye çıktı
Türkiye Kızılay Derneği Hatay'da kendisine ait olan 140 metrekare, 3+1 daireyi kiralayacağını duyurdu. Kurum kiralama işlemleri için ihale düzenleyeceğini de açıkladı. İşte o ilana dair tüm detaylar..

Emlak365.com - Türkiye Kızılay Derneği kısa süre bir kendisine ait bir daire olduğunu bu dairenin satışının yapılacağını ilan etmişti. Ev satışı yapacağını ilan eden kurum yeni bir duyuru yayımladı. Yeni duyurusunda ise kurum 3+1 evin kiralanması için ihale düzenleyeceğini açıkladı.

KIZILAY'DAN KİRALIK DAİRE

Kamu kurumlarının kendi gayrimenkullerine ilişkin kiralama yada satış işlemlerine ilişkin duyurular yayımlarlar. Bu duyurular kurumların gayrimenkullerine ilişkin detaylar ile satış veya kiralama işlemlerinin nasıl yapılacağını aktarır. Türkiye Kızılay Derneği'de bir duyuru yayımlayarak sürece ilişkin detayları aktardı. Kiralanacak olan daire hakkında bilgi veren kurum, daha sonra diğer işlemlere dair açıklamada bulundu.

Türkiye Kızılay Derneği söz konusu dairenin Hatay ili İskenderun İlçesi Piri Reis Mahallesinde bulunduğunu bildirdi. 166. sokakta yer alan daire hakkında kurum ayrıca evin 140 metrekare büyüklükte ve 3+1 tipinde olduğunu açıklandı.

Yapılan açıklamanın devamında ihaleye katılarak evi kiralayacak olan vatandaşların ne kadar kira ve depozito ödeyecekleri de bildirildi. Türkiye Kızılay Derneği bu noktada "Hatay İli, İskenderun ilçesi, Piri Reis Mahallesi, 166. Sokak, Buket Apartmanı, No: 13/1 adresindeki 3+1 yaklaşık 140 M2 yüzölçümlü daire kapalı zarf ile teklif alma ve açık arttırma suretiyle kiraya verilecek olup, Kiraya verilecek taşınmazın muhammen bedeli aylık 1800,00 TL Güvence bedeli (Depozito) bir aylık kira bedelidir." açıklamasında bulundu.

EVİ KİRALAMAK İSTEYENLER

Hatay'da bulunan evini kiralamak isteyenler 29 Nisan tarihine kadar Türkiye Kızılay Derneği İskenderun Şube Başkanlığına başvuru yapacaklar. Başvuru işlemleri için ihale dosyası 5 TL karşılığında kurumdan alınacak. Dosyada ihale başvuru işlemleri ve ödemelere, sözleşmenin tüm detaylarına ilişkin bilgiler yer alıyor. Son başvuru tarihi 28 Nisan saat 17.00 olarak bildirildi. Kurum açıklamasının devamında ise "Meskenin elektrik, su ve doğalgaz vs. abonelikleri kiracıya aittir." hatırlatmasında bulundu.