Türkiye Şeker Fabrikaları ve Sümer Holding Özelleştirme Kararları Açıklandı

10 Nisan 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan özelleştirme kararları kapsamında mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikaları, Sümer Holding ve Maliye Hazinesi adına kayıtlı taşınmazlar için alınan yeni satış ve özelleştirme kararları duyuruldu. Bazı taşınmazlar için nazım imar planı ile uygulama imar planı değişikliğine gidildi.
Türkiye Şeker Fabrikaları ve Sümer Holding Özelleştirme Kararları Açıklandı

Özelleştirme kapsamına alınan Türkiye Şeker Fabrikaları ile Sümer Holding için yapılan son satışlar 10 Nisan 2021 tarihli Resmi Gazete ile ilan edildi.

Yayımlanan kararlar kapsamında yapılan ihalelerin sonuçları ve satışların yapıldığı tutar ile kişi ve şirketler ilan edilirken aynı zamanda bazı taşınmazlar için alınan imar planı değişiklikleri de duyuruldu.

10 NİSAN 2021 TARİHLİ ÖZELLEŞTİRME KARARLARI!

Açıklanan kararlar kapsamında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı İhale Komisyonunca, özelleştirme kapsam ve programına alınan Sümer Holding'e ait olan Aydın'a bağlı olan Didim ilçesinde yer alan 1.499 metrekare büyüklüğe sahip olan taşınmazın özeleştirme sonucu ilan edildi.

4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun Hükmünde satış yöntemi ile yapılan özelleştirme ihalesini 13 milyon liralık teklif ile en yüksek teklifi veren Türk Metal Sendikası kazandı. Türk Metal'in ardından 12 milyon 700 bin liralık teklif ile Ereğli Anadolu Otelcilik ikinci oldu.

Türkiye Şeker Fabrikaları ve Sümer Holding Özelleştirme Kararları Açıklandı

Sümer Holding'in Kayseri, Kocasinan ilçesinde yer alan 3 bin 791 metrekare büyüklüğe sahip olan taşınmazı ise 17 milyon 400 bin liralık teklif veren Feyfer İnşaat şirketine satıldı.

Türkiye Şeker Fabrikaları Eskişehir, Beylikova ilçesinde yer alan 3419 parsele ilişkin yapılan Ticaret + Konut Alanı, Park Alanı ve Yol kullanım kararları getirilmesine yönelik olarak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından nazım imar planı ve uygulamalı imar planı değişikliği yapıldı.

Türkiye Şeker Fabrikaları Eskişehir, Çifteler İlçesi, Sakarya Mahallesi sınırları içerisinde yer alan taşınmaz için de Ticaret Alanı, Otopark Alanı, Yol ve Park Alanı düzenlemesine gidildi.

Yayımlanan özelleştirme kararlarının tümüne ulaşmak için TIKLAYINIZ...