Türkiye'nin Yerli Otomobili TOGG'un Fabrika İnşaatının Canlı Yayını İzlenme Rekoru Kırdı!

Türkiye'nin yerli otomobil markası TOGG Gemlik Tesisi inşaatı tüm hızı ile devam ederken fabrikanın inşaatı takip etmek isteyen kişiler için canlı olarak yayımlanmaya başlanmıştı. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından yapılan resmi açıklama ile Gemlik tesisinde devam eden inşaat çalışmalarının canlı yayınını 40 günlük süre zarfında 500 binden fazla kişinin izlediğini duyurdu.
Türkiye'nin Yerli Otomobili TOGG'un Fabrika İnşaatının Canlı Yayını İzlenme Rekoru Kırdı!

Yerli otomobil için çalışmalar tüm hızı ile devam ederken Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu TOGG tarafından yapılan açıklama ile isteyen kişilerin takip edebilmesi adına Gemlik Tesislerinde yürütülen inşaat çalışmalarının canlı olarak yayımlanacağı duyurulmuştu.

Bugün TOGG tarafından yapılan yeni açıklama ile inşaat çalışmalarının başladığı 40 günlük süre zarfında açılan canlı yayını 500 binden fazla kişinin izlediği ilan edildi. TOGG resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklama ile açılan canlı yayını izleyen kişi sayısı ilan edilirken fabrika inşaatındaki son durum hakkında da bilgi verildi.

YERLİ OTOMOBİL TOGG FABRİKA İNŞAATINDA SON DURUM NE?

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu TOGG resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, "Gemlik tesisimizdeki çalışmaları takip edebileceğiniz #HeyeCanlı yayınımızı 40 günde 500 binden fazla kişi izledi. Planlarımız doğrultusunda ilerleyen #YeniLigGemlik'le ilgili son gelişmeleri de bu videoda sizler için derledik." ifadeleri yer aldı.

Yayımlanan video da fabrika inşaatı hakkındaki son duruma yönelik bilgi paylaşımlarına da yer verilirken boya tesisi bölümünde temel altı su yalıtım işlemleri ile temel ve demir işlerinin tamamlandığı, çelik kolon imalatlarının ise devam ettiği belirtildi. Yerli otomobil fabrikasının gövde tesisi bölümünde ise temel altı su yalıtım işlemler ile temel demir imalatının tamamlandığı, temel beton işleminin yüzde 95 oranında, kalan montajların ise yüzde 10 oranında tamamlandığı belirtildi. Fabrikanın montaj tesisi bölümünde ise temel altı su yalıtım işlemlerinin yüzde 85 oranında, temel demir imalatlarının yüzde 80 oranında, temel beton işlerinin ise yüzde 528 oranında tamamlandığı ve kalan montaj işlemlerine başlandığı bilgisine yer verildi.