Ucuz Finansman Paketine Ali Babacan Yorumu: Konut Fiyatlarına Yeni Zam Dalgası Geliyor!

Ucuz Finansman Paketine Ali Babacan Yorumu: Konut Fiyatlarına Yeni Zam Dalgası Geliyor!
Kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan düşük faizli 0 99 ve 089 oranlı konut kredisi paketlerine bir eleştiride Ali Babacan tarafından yapıldı.

AK Parti döneminde Ekonomi Bakanlığı görevini üstlenen Ali Babacan, daha sonra yol ayrımına girmiş ve siyaset hayatına kendi partisinde devam etme kararı almıştı. Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) partisini kuran Ali Babacan genel başkanlık görevini üstlenmişti.

6'lı masa içerisinde yer alan Ali Babacan, kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni konut finansman destek paketlerini son derece sert bir şekilde eleştirdi. Babacan yaptığı açıklamasında ucuz kredi desteklerinin konut fiyatlarında yükselişe neden olacağını belirterek eleştiride bulundu.

UCUZ KREDİ DESTEK PAKETİ KONUT FİYATLARINI NASIL ETKİLER?

Yönetime gelmeleri durumunda barınma konusunda adaleti tesis edeceklerini belirten Ali Babacan "Konut fiyatlarını daha da artıracak bir paket. Nitekim paket açıklandığı anda, konut fiyatlarında ciddi bir sıçrama meydana geldi. Etraflarındaki üç beş müteahhit para kazanacak diye, en temel ihtiyaç olan barınmayı bu ülkede bir lüks haline getirdiler" diyerek yeni kredi paketlerinin konut fiyatlarında yeni zam dalgasına neden olacağını iddia etti.

Ucuz Finansman Paketine Ali Babacan Yorumu: Konut Fiyatlarına Yeni Zam Dalgası Geliyor!

Kendilerinin yönetime geçmeleri durumunda TOKİ'ye özel görevler vereceklerini belirten Babacan, bu kurumun tek görevinin dar gelirli ailelere konut üretmek olacağını, başka hiçbir proje ile ilgilenmeyeceğini belirtti. Babacan sosyal konut kiralama hizmeti ile ise uygun fiyatlı kiralık evlere vatandaşların ulaşmalarını sağlayacaklarını dile getirerek, DEVA Partisi'nin başa gelmesi durumunda hiç kimsenin aç ve açıkta kalmayacağı sözünü bir kere daha tekrarladı.

Emlak365.com