Uzakdoğunun Yeni Yatırım Rotası Türkiye

Uzakdoğunun Yeni Yatırım Rotası Türkiye
Küresel ekonomiye artış kazandıran Asyalı yatırımcılar Türkiye'deki fırsatları değerlendiriyor.

Küresel ekonomiye artış kazandıran Asyalı yatırımcılar Türkiye'deki fırsatları değerlendiriyor.

Uzakdoğulu yatırımcılar rotalarını Türkiye'ye çevirdi. Küresel ekonomiye artış kazandıran Asyalı yatırımcılar Türkiye'deki fırsatları değerlendiriyor.

Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, özellikle Uzakdoğulu yatırımcıların enerjiden sonra gayrimenkul sektörüne de yöneldiklerini vurguladı. Asyalı yatırımcıların, Türkiye'deki fırsatları da değerlendiklerini belirtti.

Mehmet Yılmaz, Türkiye'deki gayrimenkul piyasasının tüm dünyanın ilgisini çektiğini söyleyerek; “Son zamanda Körfez bölgesine çok odaklandık. Ancak Körfez’in alternatifi bir piyasa da oluşmaya başladı. Çin ve Hindistan başta olmak üzere diğer Asya-Pasifik ülkeleri Türkiye gayrimenkul sektörüyle görüşmeler yapıyor” açıklamasını yaptı.

Geçen ay Cathay Group olarak Çin Ürünleri Fuarı’na katıldıklarını dile getiren Mehmet Yılmaz, Çinli yatırımcılarla görüştüklerini söyledi. Yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini söyleyen Mehmet Yılmaz, Çin’in 11 farklı eyaletinden gelen Çinli iş adamlarından satış ofislerini ziyaret edenler olduğunu anlattı. Uzakdoğulu birçok yatırımcının farklı Türk firmalarla da görüştüklerini bildiklerini söyledi.

Uzakdoğulular Türkiye Gayrimenkul Piyasasını Yeni Keşfediyor

Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, güvenlik sorunlarının da çözülmesiyle Asya-Pasifik bölgesinin yakın gelecekte Körfez’in alternatifi olmaya başlayacağını vurgulayarak, “buradaki yatırımcılar Avrupa ve Avustralya gayrimenkul piyasalarında fiyatları ciddi seviyelere çıkardılar. Türkiye gayrimenkul piyasasını Uzakdoğulular yeni keşfediyor. Türkiye hem yükselişte olan bir ekonomi hem de fırsatlar barındırıyor” dedi.

Çinli Yatırımcıların Maden Ocakları

Mehmet Yılmaz, Çinlilerin Türkiye'de maden ocağından, enerjiye kadar çok sayıda yatırımı olduğunu belirterek; 20 bin civarında Çinli'nin Tükiye’de yaşadığını söyledi.

Mermer ocakları satın alıp işlettiklerini ve enerji santrallerinin de olduğunu belirterek; “Avrupa’da gayrimenkul yatırımı yapan ve Türkiye piyasasıyla da yakından ilgilenen Çinli zenginler var. Çünkü Türkiye, kalite-fiyat bağlamında Avrupa’yla rekabet edecek güçte bir piyasa” dedi.

Asya-Avrupa Kuşağı Pazar Olarak Görünüyor

Mehmet Yılmaz, Çin Hükümeti'nin Asya-Avrupa kuşağını bir pazar olarak gördüğünü belirtti. Çin'in, tarihi İpek Yolu'nun gelecekteki pazarlama stratejisi olarak belirlemiş durumda olduğunu söyleyerek; "Bu coğrafyada Türkiye, Çin için çok önemli. Gayrimenkule gösterdikleri ilgi, Türkiye’nin bu sektörde daha gidecek çok yolu olduğunu gösteriyor. Gayrimenkulün yıldızı daha da parlayacak” açıklamasında bulundu.