Yabancılar Ankara'da Konut Yatırımını Daha Güvenli Buluyor

Yabancılar Ankara'da Konut Yatırımını Daha Güvenli Buluyor
Akfen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selim Akın, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayımlanan, temmuz ayı konut satış raporlarını değerlendirdi.

Akfen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selim Akın, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayımlanan, temmuz ayı konut satış raporlarını değerlendirdi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından her ay yayımlanan ve kamuoyuna sunulan konut satışı raporlarını değerlendiren Akfen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selim Akın, geçen dönemlere göre konut satışlarının iyiye gittiğini belirtti.

Akfen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selim Akın, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayımlanan temmuz ayı konut satışları raporlarını değerlendirdi.

Yabancı alıcıların konuta yapılan yatırımların Ankara'da daha güvenli bulduklarını dile getirdi.

7 Aylık Dönemde 12.5’lik Büyüme

Konut fiyatının Ankara’da güvenilir bulunduğuna dikkat çekerek; ''Ocak ile Temmuz arasındaki yılın ilk 7 aylık döneminde kaydedilen yüzde 12.5’lik büyüme özellikle Ankara’daki konut piyasasının geleceğinin güvenilir bulunduğunu ortaya koyuyor. Başkent’te yeni projelerle nitelikli konut arzının devamı ve gayrimenkulde prim potansiyelinin diğer illere göre daha yüksek seyretmesinin bunun kanıtı olduğunu düşünüyoruz”' açıklamasını yaptı.

Gayrimenkul'de yükseliş yaşayan Ankara'nın, Eskişehir Yolu, İncek, Yaşamkent ve Çayyolu gibi planlı yerleşim bölgelerinin önemli yer aldığını belirtti.

Yeni Konsept: Planlı Yerleşim

Ankara’nın, Eskişehir Yolu, İncek, Yaşamkent ve Çayyolu semtlerinin giderek değer kazandığını belirten Selim Akın, bu semtlerde planlı yerleşim konseptinin uygulanması ile hayata geçen projelerin aileler tarafından büyük ilgi gördüğünü belirtti.

Akfen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selim Akın, özellikle İncek’in kamu kurumları, üniversiteler ile konutların yer aldığı üçgenin ortasında bulunduğunu, bölgenin gelecek dönemde popülerliğini daha da arttıracağına dikkat çekerek, Ankara İncek’in değerini bileceğini vurgulayarak; “Yeni yapılan çevre yolları ile ulaşım akslarına yakınlığı bakımından önemli bir bölgede yer alıyor.

'Ankara İncek'in Değerini Bilir'

Ankaralı İncek’in değerini iyi bilir. Henüz 2014 yılında bölgenin geleceğine inanıp İncek Loft projesinin temellerini attık. 1199 konut ile en büyük projeyi hayata geçirdik. Talebi görünce Bulvar Loft’u da yapmaya karar verdik. İncek Ankara’da planlı yerleşimin adresi olarak öne çıktı ve gelişime çok açık. Hem yatırımcı hem de oturumcuların ilgisinin süreceğini düşünüyoruz” açıklamasını yaptı.