Yüzde 20 Peşinat 60 ay vade! Kentsel Dönüşüm Başkanlığı konut ve işyeri satışı yapıyor

Konut ve işyeri yatırımı yapmak, ev sahibi olmak isteyen kişilere bir fırsatta Kentsel Dönüşüm Başkanlığı tarafından sunuldu.
Yüzde 20 Peşinat 60 ay vade! Kentsel Dönüşüm Başkanlığı konut ve işyeri satışı yapıyor

Yüzde 20 Peşinat 60 ay vade! Kentsel Dönüşüm Başkanlığı konut ve işyeri satışı yapıyor - Pandemi döneminde konut fiyatlarında başlayan yükseliş vatandaşın cebini yakarken ev sahibi olmak istiyorum diyen kişilere 60 ay vadeli konut satışı için yeni imkan sunuldu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı tarafından yapılan duyuru ile taksitle konut satışı yapılacağı açıklandı. Konut almak istiyen kişilerin yanı sıra aynı zamanda işyeri yatırımı için de fırsatlar sunulacak. Yine bakanlık bünyesinde yer alan 1 otelin de satışı müzayede yöntemi ile yapılacak. İşte satış hakkında merak edilenler.

KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞKANLIĞI İHALE YÖNTEMİYLE KONUT VE İŞYERİ SATACAK!

T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile ihale yöntemi ile konut ve işyeri satışa yapılacağı açıklandı. Söz konusu satış duyurusunda Ankara, Konya, Samsun ve Diyarbakır illerinde yer alan 65 konut, 83 işyeri ve 1 otelin yüzde 25 peşinat, 60 ay vadeli olacak şekilde KDV'den muaf tutulacağı belirtildi.

kendtsel-donusum-baskanligi.jpg

Yayımlanan satış duyurusunda "T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı tarafından (bundan böyle BAŞKANLIK olarak anılacaktır) bilgileri ‘‘Taşınmaz Listesi’’nde yer alan Hazinenin mülkiyetindeki muhtelif taşınmazlar, Emlak Yönetim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. (Bundan böyle EMLAK YÖNETİM olarak anılacaktır.) tarafından düzenlenecek Açık Artırma toplantılarında alınacak tekliflerin BAŞKANLIK tarafından değerlendirilmesi yöntemiyle satışa sunulmuştur" denilerek satışın müzayede yöntemi ile olacağı ifade edildi.

İhale tarihi için ise "Açık artırma toplantısı, ANKARA The Green Park Hotel - Kızılırmak Mh.1443. Cad. No:39 Çukurambar, Çankaya, Ankara, İSTANBUL Toki Hizmet Binası Konferans Salonu- HalkalıKüçükçekmece / İSTANBUL ve www emlakmuzayede com tr’den internet bağlantıları ile 7 Aralık 2023 Perşembe günü saat 10.30 ’da yapılacaktır. Teklifler toplantı sırasında açık teklif alma (açık artırma) yöntemiyle alınacaktır. İnternet katılım başvuruları açık artırma başlangıcından 1 gün önce kapatılacaktır. (06 Aralık 2023 Saat 10:30)" tarih ve saatleri açıklandı.

Genel Yayın Yönetmeni