Yüzde 40 Zam Geldi! İl İl Öğrencilere Kiralık Daire Fiyatları 2021 Listesi

Üniversitelerde yüz yüze eğitim hazırlıkları sürerken öğrencilere kiralık ev sayısının azalması ile kiralara rekor zam artışları yaşanmaya başlandı.
Yüzde 40 Zam Geldi! İl İl Öğrencilere Kiralık Daire Fiyatları 2021 Listesi

YKS sonuçları açıklandı, öğrencilerin kiralık ev telaşı başladı! Üniversitelerde uzaktan eğitim sistemine geçiş yapılması ile beraber pek çok öğrenci yaşadığı memleketine dönüş yapmış evini boşaltmıştı.

Bu sene yüz yüze eğitime geçiş yapılacak olması nedeni ile hem yeni kayıt olan öğrenciler hem de evlerini boşaltan eski kayıtlı öğrencilerin ev arayışlarının aynı döneme denk gelmesi ile beraber kiralık ev kıtlığı yaşanırken gelen yoğun talep ile beraber ev kiralarına rekor zam geldi.

ÖĞRENCİLERİN KİRALIK EV TELAŞI BAŞLADI, KİRALIK EV FİYATLARI YÜZDE 40 ZAMLANDI!

Üniversitelerin yoğun olduğu şehirlerde öğrencilerin kiralık ev arayışları hızlanırken yaşanan talep artışı kiralık ev fiyatlarına zam olarak yansıdı. Piyasada uzun süredir devam eden kiralık daire kıtlığı bir anda öğrencilerin yoğun talebi ile kesişirken oluşan piyasada kiralara bu seferde öğrenci zammı yansıtıldı.

Yüzde 40 Zam Geldi! İl İl Öğrencilere Kiralık Daire Fiyatları 2021 Listesi

Konu hakkında açıklama yapan Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Başkanı Hakan Akdoğan “2020 yılı ikinci çeyreği üniversite öğrencilerinin, korona sebebiyle evlerini boşalttıkları hatta bu evlere dönemedikleri bir yıl olmuştu. Gelecek aydan itibaren ise tekrar bir ev bulma telaşı başlayacak. Tercih sonuçlarını tahmin edenler ve yerleşmesini garanti gören kişiler son bir aydır ev arayışındalar. Gelecek ay bunun etkileri daha da artacak” diyerek bu sene kiracıların öğrencileri ve ailelerini yoracak seviyelere yükseldiğini söyledi.

Eskişehir, Kütahya ve Edirne öğrencilere kiralık daire fiyatlarında belirlenen ücretlerin daha makul seviyelerde kaldığı şehirler olarak öne çıkarken diğer büyük şehirlerde ise fiyat artışları rekor seviyelere ulaştı.

İL İL KİRALIK DAİRE FİYATLARI NE KADAR, ÖĞRENCİLER İÇİN KİRALIK EV FİYATI KAÇ TL OLDU?

İstanbul kiralık daire fiyatları en düşük bin 500 TL, en yüksek 4 bin TL,

Ankara kiralık daire fiyatları en düşük bin 500 TL, en yüksek 2 bin 500 TL,

İzmir kiralık daire fiyatları en düşük bin 200 TL, en yüksek 2 bin 500 TL,

Eskişehir kiralık daire fiyatları en düşük 900 TL, en yüksek bin 200 TL, TL,

Çanakkale kiralık daire fiyatları en düşük 700 TL, en yüksek bin 300 TL,

Konya kiralık daire fiyatları en düşük bin TL, en yüksek bin 300 TL,

Antalya kiralık daire fiyatları en düşük bin 200 TL, en yüksek 2 bin TL ortalama fiyat olarak açıklandı.