Emlak Katılım Bankası Sahalara Döndü! Ev Almak İsteyenlere 0.94 Faiz Oranı İle En Uygun Konut Kredisi Müjdesi Geldi

Katılım bankaları faizsiz konut finansmanı desteği sağlarken en uygun konut finansmanı veren banka Emlak Katılım Bankası oldu. Emlak Katılım Bankası kentsel dönüşüm finansmanı ile 0.94 kredi müjdesi!

Finans 08.11.2021 - 12:46 08.11.2021 - 12:47 Gülcan Özer

Merkez Bankası tarafından yapılan 200 baz puan faiz indirimi hamlesi sonrasında ev sahibi olmak isteyen kişiler bankaların konut kredisi faiz indirimi haberlerini beklemeye başlamıştı. İlk olarak devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank kredi faiz indirimi haberi vererek konut kredisi oranını yüzde 1,38 seviyesinden yüzde 1,29 seviyesine çektiklerini duyurmuştu. 

Katılım bankaları da kamu bankalarının ardından bir bir faiz indirimi yaptıklarını açıklarken Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası 'nın ardından bir faiz indirimi müjdesi veren banka da Emlak Katılım Bankası oldu. Emlak Katılım Bankası konut finansmanı oranının düşürürken bu oran ile aynı zamanda bankanın kentsel dönüşüm finansman oranı da yüzde 1 altına çekilmiş oldu. 

KONUT KREDİSİNDE PSİKOLOJİK EŞİKTEN AŞAĞIYA ÇEKİLDİ, YÜZDE 0.94 ORANI İLE FİNANSMAN DESTEĞİ MÜJDESİ VERİLDİ! 

Kredi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişiler için finans uzmanları konut kredisi paketinde psikolojik eşiği yüzde 1 olarak açıklarken bu oranın altındaki rakamlarda konut kredisi çekilerek ev sahibi olunabileceği belirtiliyor. Emlak Katılım Bankası tarafından yapılan son faiz indirimi hamlesi ile kentsel dönüşüm finansman oranı için uygulanacak olan rakam yüzde 0.94 seviyesine çekilmiş oldu. 

vakıf katılım bankası

Emlak Katılım Bankası tarafından konut finansmanı oranı yüzde 1,34 olarak uygulanırken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulanan kentsel dönüşüm desteği ile verilen 400 baz puanlık faiz indirimi hakkı ile bu oran yüzde 0.94 seviyesine çekilmiş oldu. 

emlak katılım bankası kentsel dönüşüm kredisi

KİMLER KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ ÇEKEBİLİR, KULLANABİLİR?

Emlak Katılım Bankası konu hakkında yapmış olduğu açıklamada riskli yapılarda ya da alanlarda ikamet eden kişilerin kentsel dönüşüm kredisi çekebileceği dile getirildi. Emlak Katılım Bankası kentsel dönüşüm finansman çözümleri paketi altında; 

Güçlendirme, Yerinde Birebir Dönüşüm (Emsal Artışı Olmayan), Yerinde Dönüşüm (Emsal Artışı Olan) ve Alansal Dönüşüm olmak üzere 4 kategoride finansman desteği sağlıyor. Evi için kentsel dönüşüm kredisi çekmek isteyen kişilere 10 yıl vadeli 200 bin liraya kadar destek kredisi verilirken bu paketin finansman oranı ise yüzde 0.94 olarak uygulanıyor. 

kentsel dönüşüm kredisi adımları

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Süreçte ilk olarak kişinin oturduğu evin riskli yapı olduğunun tespitini yaptırması gerekir. Yıkım kararı çıktıktan sonra kat malikleri tarafından Emlak Katılım Bankası'na başvuru yapılabilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@