Emlak Katılım Bankası Yüksek Faize Savaş Açtı! Günde 6 TL Taksitle 5 Bin Lira Nakit Para

Yıllarca atıl durumda kaldıktan sonra tekrar katılım bankası olarak hizmete giren Emlak Bankası ihtiyaç finansmanı kampanyası başlattı.

Finans 01.09.2021 - 12:46 01.09.2021 - 13:29 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan birinci 100 günlük eylem planı ile yıllardır atıl durumda kalan Emlak Bankası'nın tekar faaliyete alınacağı ilan edilmişti. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar sonrasında inşaat sektörünün büyük umutlar beslediği banka statüsü değiştirilerek Emlak Katılım Bankası olarak tekrar kapılarını açmıştı. 

Kamu bankası olması nedeni ile ekonomik olarak zorlanılan dönemlerde daha kolay şekilde finansman desteği sunan Emlak Katılım Bankası yükselen ihtiyaç kredisi faiz oranlarına savaş aştı, yüzde 0,96 oranı ile ihtiyaç finansmanı kampanyası başlattı.

AYDA 170 TL ÖDEYENE 5 BİN TL FİNANSMAN DESTEĞİ SAĞLANACAK! 

Emlak Katılım Bankası tarafından başlatılan finansman kampanyası kapsamında yüzde 0,96 seviyesinden başlayan oranlarla ihtiyaç finansmanı desteği sağlanacağı ilan edildi. Söz konusu kampanyadan yararlanmak isteyen kişiler için belirli şartların taşınması istendi. 

5-bin-tl-kredi-hesaplama

Düzenlenen kampanyadan yararlanarak 36 ay vadeli 5 bin lira ihtiyaç finansmanı çeken kişilerin aylık taksit ödemeleri 170,46 TL'ye gelirken bu da günlük 5,66 yani yaklaşık 6 lira ödeyerek 5 bin liralık finansman desteği almak anlamına gelecek. Kampanyadan yararlanan kişilerin bankaya yapacakları geri ödeme ise 6 bin 136,60 lira olarak gerçekleşecek. 

EMLAK KATILIM BANKASI İHTİYAÇ FİNANSMANI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Emlak Katılım Bankası tarafından ihtiyaç finansmanı çekmek isteyen kişilere yönelik olarak farklı paketler altında seçenekler sunuluyor. İhtiyaç finansmanı katılım bankacılığı esaslarına göre faizsiz olarak sunulurken belirlenen katılım payı oranları üzerinden uygulanıyor. 

emlak-katılım-kredi-hesaplama

Banka tarafından seyahatten evlilik harcamalarınıza kadar olan tüm ihtiyaçlarınız için finansman desteği sağlanırken Hac-Umre finansmanı, kutsal toprak ziyaretlerinizi huzurla gerçekleştirmeniz için Diyanet İşleri Başkanlığı'na ve tur firmalarına yapılması gereken hac veya umre ödemelerinizde finansman kullanabiliyorsunuz. 

Banka yine eğitim giderleri için de finansman desteği sağlarken okullarda bu sene yüz yüze eğitime başlanması ile velilerin okul alışverişi telaşları da yeniden başladı. İlköğretim, lise, üniversite, yüksek lisans yanı sıra dil eğitimi gibi eğitimleri için de finansman desteği sunan Emlak Katılım Bankası eğitim finansmanı için proforma fatura talep etmektedir. Finansman başvuruları şubelerden ve internet sitesi üzerinden kabul edilmektedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@