Emlak Katılım Bankası'ndan Müşterek Tapulu Ortak Konut Finansmanı Paketi

Emlak Katılım Bankası tek başına ev alamayanlar için ortak konut finansmanı paketi hazırladı. Birlikte finansman kullanıp ev alacaklar için geçerli olacak paket 120 ay vadeli ödeme planı da sunuyor.

Finans 24.01.2022 - 10:48 24.01.2022 - 10:48 Mustafa Karagöz

Konut finansmanı ev almak isteyenler için bankaların yeni dönem paketlerinde farklı seçenekler bulunuyor. Paşinat ödemeden 120 ay vadeli ev alımı için hazırlanan yüzde 100 konut finansmanı dışında bankaların son paketi ortak konut finansmanı. 

Kendi evini alacaklar için hazırlanan bu konut finansmanı paketinde müşteriler, tek başına değil ortak olarak ev alabiliyorlar. Özellikle kalabalık aileler ile yatırım amaçlı alınacak evler için uygun olan finansmanı sağlayan bankalardan birisi de Emlak Katılım Bankası. 

EMLAK KATILIM BANKASI'NDAN ORTAK KONUT FİNANSMANI

Emlak Katılım Bankası müşterilerinin ev alımları için hazırladığı yeni finansman paketine ilişkin açıklamada bulundu. Paketin kullanım özelliklerine ilişkin bilgi veren Emlak Katılım Bankası hangi amaçla kimler tarafından kullanılabileceğine dair de detayları paylaştı. Emlak Katılım Bankası ortak konut finansmanı hakkında resmi sitesinde şu ifadelere yer verdi. 

"Dilediğiniz eve, dilediğiniz kişiyle beraber kolayca sahip olun Yeni evinizi, Finansmanı beraber kullanacağınız kişi ile müşterek tapulu olarak satın alır ve finansman ödemelerini beraber yaparak ödeme imkanınıza uygun olarak ev sahibi olursunuz."

Banka açıklamasında ayrıca müşterilerin Birlikte Konut Finansmanı kullanarak arkadaşları, kardeşleri, akraba ya da diğer tanıdıkları ile ortak olarak yatırım ya da oturmak amacıyla ev alabileceklerini ilan etti. 

Ortak Konut Finansmanı Özellikleri

* Ocak 2021 sonu itibariyle güncel kar payı olan 1.49 ile 120 ay vadeli ödeme planı. 

* Alınacak evin değerinin yüzde 80'ı oranında finansman.

* Bankanın belirlediği kişi limitine kadar ortak konut finansmanı.

* Her bir kişi için ayrı ayrı ödeme planı. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Emlak Katılım Bankası ortak konut finansmanı başvuruları banka şubelerine bizzat yapılacak. Detaylı bilgi Emlak Katılım Bankası web sayfasından, müşteri hizmetlerinden yada şubelerden alınabilir. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@