Emlak Yatırımı Yaparken Kazanmak İçin Bunlara Dikkat Edin!

Düşen konut fiyatları emlak yatırımı yapmak isteyen kişilere büyük avantajlar sunuyor. Peki, emlak yatırımı yaparken nelere dikkat edilmeli?

YATIRIM REHBERİ 28.05.2019 - 16:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Düşen konut fiyatları emlak yatırımı yapmak isteyen kişilere büyük avantajlar sunuyor. Peki, emlak yatırımı yaparken nelere dikkat edilmeli?

Ekonomide yaşanan bozulmalar nedeni ile konut satışları azalırken yaşanan azalış konut fiyatlarına düşüş olarak yansıdı. Düşen konut fiyatları da emlak yatırımcılarına büyük bir fırsat yaratıyor. Özellikle de elinde nakit para birikimi olan kişiler emlak yatırımı için yüzde 40'lara varan peşin ödeme indirimi avantajlarından yararlanabiliyor. Emlak Yatırımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?Konut projesi ile ev almak yani projeden ev alarak yatırım yapmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli konu kesinlikle projenin aylık aidat tutarı olmalıdır. Özellikle de lüks konut projeleri için son dönemde artan aidat tutarları adeta kira ile yarışırken bu da yatırımın hem maliyetini hem de kiraya verme süresinin uzamasına neden olacağı için önemli bir kriterdir. Gelişen Yerleri Tercih Edin, Potansiyeli Göz Ardı Etmeyin! Konut yatırımı için dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri de gelişen bölgelerin tercih edilmesidir. Bu sayede kısa vadade yatırımınızdan en yüksek getiriyi elde etmeniz sağlanacaktır. Gelişmes ihtimali yüksek bölgeler her zaman için potansiyeli yüksek olan bölgelerdir. Emlakçılardan Tavsiye Almaktan Çekinmeyin Özellikle de yatırım konusunda hizmet veren emlakçılar gelişen ve gelişmekte olan bölgeleri yakından takip ettiği için  bu kişilerden yatırım tavsiyesi almaktan asla çekinmeyin. Yatırım danışmanlığı yapan şirketlerden alacağınız hizmetler her zaman için doğru yatırım yapılmasını garanti altına alacak en basit önlem olacaktır. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@