En Düşük Faizli Taşıt Kredisi Hangi Bankada? 75 Bin TL Taşıt Kredisine En Az Taksit Hangi Bankada Ödenir?

Taşıt kredisi kullanmak için en düşük faizli kredi imkanını sağlayan banka araştırılıyor. Hangi banka düşük faizle taşıt kredisi veriyor? Banka banka 75 Bin TL taşıt kredisi taksit hesaplaması!

Finans 19.01.2022 - 23:56 19.01.2022 - 23:56 Engin Uzunoğlu

Otomobil satışlarını çok yakından ilgilendiren önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. Önce kurdaki düşüşlerle bir miktar fiyat indirimleri yapıldı ve ardından da ÖTV matrah dilimlerinde değişikliğe gidilerek bazı otomobillerin fiyatlarında düşüşler sağlandı. Piyasada bir bahar havası estiren bu gelişmelerin ardından araç sahibi olmak isteyen vatandaşların sayısında artış kaydedildi. Ancak her vatandaşın finansal durumu bir otomobil satın almak için yeterli olmuyor. Böyle bir durumda ise taşıt kredileri büyük bir talep görmeye başladı. 

BANKALAR HANGİ ŞARTLARDA TAŞIT KREDİSİ VERİYOR?

Taşıt kredisi kullanırken düşük maliyet arayışı içerisinde olanlar kendilerine sunulan imkanları değerlendiriyorlar. Vatandaşlar her bankada ayrı maliyetlerle karşılaşsalar da taşıt kredisi kampanyalarında bankaların uymak zorunda oldukları bazı sınırlandımalar bulunuyor. Binkalar BDDK'nın koyduğu bu sınırlamaları aşarak müşterilerine taşıt finansmanı veremiyorlar. Bundan dolayı da bahsi geçen sınıdrlandırmalar taşıt kredisi kampanyalarının ortak özelliği oluyor. 

Öncelikle bankalar müşterilerine taşıt kredisi verirken en fazla 48 aya kadar vade imkanı sağlayabiliyor. Bir taşıt kredisinin azami vade süresi 48 aydan fazla olamıyor. Ayrıca satın alınmak istenen otomobil için verilecek taşıt kredisinin azami miktarı da BDDK sınırlaması ile berlileniyor. 

Müşteriler bankalardan taşıt kredisi kullanırken satın alınmak istenen otomobilin fatura değerine göre kredilendirme yapılıyor. Değeri 120 Bin TL'ye kadar otomobiller için yüzde 70, değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında olan otomobiller için yüzde 50, değeri 300 Bin TL ile 750 Bin TL arasında olan otomobiller için yüzde 30 ve değeri 750 Bin TL ile 1,5 Milyon TL arasında olan otomobiller için yüzde 20 kredilendirme yapılabiliyor.

BANKA BANKA 75 BİN TL TAŞIT KREDİSİ HESAPLAMASI

taşıt kredisi maliyet hesaplaması

Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından taşıt kredisi kullanımında müşterilere aylık yüzde 1,59 kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 75 Bin TL taşıt kredisi kullanımında bu bankalara aylık 2.400 TL kredi taksiti ödeniyor. Akbank ve İş Bankası ise taşıt kredileri için aylık yüzde 2,15 kredi faizi uyguluyorlar. 48 ay vadeli 75 Bin TL taşıt kredisinin bankalarda taksit tutarı 2.742 TL oluyor. Yapı Kredi Bankası ise taşıt kredisine yüzde 2,30 kredi faizi uygulayarak 75 Bin TL taşıt kredisi için aylık 2.838 TL kredi taksiti istiyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@