En Ucuz Ayçiçek Yağı Fiyatlarına PTT AVM Darbesi! Adrese Teslim Kargo Bedava TMO Tarım Kredi, Yudum 5 LT Yağ Fiyatları

Ayçiçek yağı fiyatlarına indirim rüzgarı başladı! Yükselen yağ fiyatlarına devlet müdahalesi Tarım Kredi Marketler üzerinden TMO 5 LT Teneke ayçiçek yağı fiyatı ile yapıldı, PTT AVM satışları başladı.

En Ucuz Ayçiçek Yağı Fiyatlarına PTT AVM Darbesi! Adrese Teslim Kargo Bedava TMO Tarım Kredi, Yudum 5 LT Yağ Fiyatları

Ekonomik olarak mutfakta zor günler geçiren vatandaşlar bu süreçte her bahaneyi zam kozu olarak kullanan fırsatçılarla karşı karşıya kalmıştı. İlk olarak 2021 senesinin son çeyreğinde dolar kurunda yaşanan sert yükselişi bahane eden fırsatçılar ayçiçek yağına rekor zamlar yapmıştı.

Dolar kurunun 18 liradan 11 liraya kadar düşürülmesine rağmen beklenen indirimler gelmezken son olarak ise Rusya ile Ukrayna arasında patlak veren savaş fiyatların üzerine tuz biber ekmiş, fırsatçılar saatlik zamlar yaparak vatandaşı mağdur etmişti. Türkiye'de ayçiçek yağı stok krizi olduğu iddiaları yerel basına yansımıştı.

AYÇİÇEK YAĞI STOK KRİZİ İDDİALARI FİYATLARI KATLADI!

Söz konusu haberin büyük televizyon kanallarının ana haberlerine konu olması ile beraber vatandaş mağazalara hücüm etmiş, büyük marketlerin rafları saatler içerisinde deyim yerindeyse talan edilmişti. Yaşanan yoğunluk nedeniyle zincir marketlerde fiyatlar saatler içerisinde nerede ise 2 katına çıkarken Cuma günü başlayan çılgınlık Pazartesi gününe kadar sürmüş, zincir marketler 3 ayda satacakları ayçiçek yağını nerede ise 3 günde satmayı başarmıştı.

ptt avm tmo yağ fiyatı

PTT AVM TMO 5 LT TENEKE AYÇİÇEK YAĞI FİYATINA DEV İNDİRİM! EN UCUZ AYÇİÇEK YAĞI FİYATI NEREDE, KAÇ TL?

Yağ fiyatlarında spekülatif atakların artması üzerine devlet bir kere daha fiyatlara müdahalede bulundu. Tarım Kredi Marketler devreye sokulurken Toprak Mahsulleri Ofisi TMO ayçiçek yağı fiyatı dibe çekildi. 5 LT Teneke Ayçiçek yağı en ucuz satış fiyatı 129 TL olarak belirlendi.

pttt yağ fiyatları 1

Tarım Kredi Marketlerde stok sorunu yaşanması nedeni ile kapıya teslim olarak PTT AVM üzerinden de satışlar başlamıştı. PTT AVM üzerinden TMO ayçiçek yağı 5 LT satış fiyatı 129 TL + kargo bedeli olmak üzere toplam 11,50 TL olmak üzere 140,50 liralık fiyatla sepete ekleniyor.

ptt yağ fiyatları 2

PTT AVM EN UCUZ YUDUM 5 LT, KOMİLİ 1 LT AYÇİÇEK YAĞI FİYATI NE KADAR KAÇ TL?

Farklı markalara özel kargo bedava ayçiçek yağı satışları da yapan PTT AVM Komili Ayçiçek yağı 1 LT satış fiyatı 63,44 TL olarak açıklanırken Yudum 6 LT ayçiçek yağı satış fiyatı ise kargo bedava 289,93 TL olarak açıklandı.

ptt yağ fiyatları 3

Ona ayçiçek yağı Teneke 5 LT satış fiyatı 255 TL olarak ilan edilirken Komili Ayçiçek Yağı ve Riveira Zeytin Yağı satış fiyatı ise 657,67 oldu.

ptt yağ fiyatları 4

Olin Ayçiçek yağı 5 LT teneke satış fiyatı ise 244,90 TL olarak ilanlarda yerini aldı.

Haber Kaynağı: Emlak365.com

SONRAKİ HABER