En Ucuzu 10 Milyon Lira! Birbirinden Değerli İstanbul Boğazı Yalıları Satışa Çıktı

Pandemi dönemi ile beraber İstanbul Boğazı'nın gerdanlığı olarak kabul edilen yalılara olan ilgi de arttı. 62 yalı satışa çıkarıldı.

Emlak Haberleri 26.09.2021 - 16:05 26.09.2021 - 16:07 Gülcan Özer

Pandemi döneminde satışa sunulan yalı sayısınde rekor artış yaşandı. Özellikle de Arapların yoğun ilgi gösterdiği belirtilen yalılar için talep edilen fiyatlar ise dudak uçuklatacak cinsten. 

İstanbul  Boğazı'nın incisi olarak kabul edilen her biri tarihi değer ve zenginliğe sahip olan yalılardan şu anda 60 - 62 tanesinin satışa çıkarıldığı yalıların satış fiyatlarının ise 10 milyon liradan başladığı belirtiliyor. 

MİLYONLUK LÜKS YALILAR KAPIŞ KAPIŞ SATILIYOR! 

Yalı satışları ünlü ailelere ait olmaları ya da ünlü kişiler tarafından satın alınması nedeni ile gizlilik sözleşmesi gibi özel şartlarla yapılırken Takvim Gazetesi yazarlarından Özgür Aras satılık yalılar hakkında özel bir haber kaleme aldı. 

 Lüks emlak danışmanı olan Gülçin Gönül ve Safiye Gönül'e dayandırdığı haberinde Aras gayrimenkul yatırımlarında Türk Lirasına dönme zorunluluğunun da etkisi olduğunu belirterek "Lüks konut vergisi yalılarda kiralama ve satın alma taleplerini hızlandırmış. Satışlar Boğaz hattında Anadolu Hisarı, Kandilli, Kanlıca ve Yeniköy bölgelerinde yoğunluk kazanmış. 660 yalının bulunduğu İstanbul Boğaziçi bölgesinde halihazırda 60-62 yalının satışı sürüyormuş" diyerek 62 yalının satışta olduğunu söyledi. 

Satılık yalı daireleri için düşük fiyatın 3 milyon liradan yalıların ise 10 milyon liradan satışa sunulduğu belirtilirken dolar bazında fiyatların düşmesi ile yalı satışlarında hızlanma yaşandığı belirtiliyor. Pandemiden önce satılık yalı ilanlarının ortalama olarak 553 gün ilanda kaldığı belirtilirken pandemi sonrası ise bu süre 47 güne düştü.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@