En Yetkili İsimden En Net İpucu Geldi! Yerli Otomobil TOGG Kaç TL Fiyatla Piyasaya Çıkacak?

Yerli otomobil TOGG'un fiyatının ne kadar olacağı merak ediliyor. TOGG CEO'su Gürcan Karakaş ilk defa fiyat hakkında net ipucu verdi. TOGG kaç TL'den satılacak, fiyatı ne kadar olacak?

Finans 27.12.2021 - 18:53 27.12.2021 - 18:53 Engin Uzunoğlu

Türkiye'nin merakla beklediği yerli otomobil TOGG'un üretim hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. ABD'de düzenlenen Uluslararası bir otomobil fuarında görücüye çıkan TOGG için tüm planlar 2022 yılının sonunda üretime başlamak üzerine yapılıyor. Yerli otomobil TOGG için merak edilen en önemli detay ise bu otomobilin kaç TL'lik fiyatla piyasaya sürüleceği oldu. 

TOGG FİYATI İÇİN İLK İPUCU EN YETKİLİ İSİMDEN GELDİ!

TOGG'un fiyatı hakkında vatandaşlar her gün araştırma yapsalar da en yetkili isimden çok kritik bir eçıklama geldi. Elektrikli SUV model araç olarak planlaması yapılan TOGG'un fiyatına dari CEO Gürcan Karakaş, "Fiyatımız ile rekabetçi olabileceğimizi de düşünüyoruz. Biz bu yola çıktığımızda 2023 yılında pazara girdiğimizde en fazla satılan C segment SUV'ların elektrikli araçlar olmayacağını düşünmüş ve içten yanmalı araçlardan pazar payı almamız gerektiğini hesap ederek planlamamızı yaptık. Bugün eğer bize fiyat olarak C segment SUV ile rekabet edebilecek misiniz diye sorulursa buna net şekilde evet rekabet edecek bir fiyatımız olacak diyebiliriz." dedi.

C SEGMENT SUV FİYATLARI NE KADAR?

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş'ın bu açıklamasının ardından vatandaşların en çok merak ettikleri konu ise C segment SUV araçların şu anda kaç TL'den satıldığı oldu. TOGG için fiyat hakkında gelen bu kritik ipucu ile yerli otomobilin bugünkü kur hesaplamasıyla hangi aralıkta olacağı da netleşti. İşte şu anda Türkiye piyasasında satışı olan C segment SUV'ların fiyatları:

Citroen C5 Aircross 1.5 BlueHDi Feel Bold AT: 644 Bin TL
Hyundai Tucson 1.6 CRDi Elite DCT: 656 Bin TL 
Nissan Qashqai 1.3 Sky Pack plus DCT: 584 Bin TL
Peugeot 3008 1.5 BlueHDi GT AT: 775 Bin TL
Volkswagen Tiguan 1.5 Life DSG: 648 Bin TL
Dacia Duster Yeni 1.3 Prestige EDC: 449 Bin TL
Renault Kadjar 1.3 Touch Roof EDC: 628 Bin TL

TOGG FİYATI KAÇ TL OLACAK?

TOGG elektrik SUV model otomobilin ne kadar olacağına dair gelen ipucuna göre fiyatın bugünkü kur ile 600 Bin TL ile 750 Bin TL arasında olması bekleniyor. Ancak bu listedeki otomobillerin elektrikli olmamasından dolayı bir miktar fiyat farkının oluşabileceği değerlendiriliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@