En Yüksek Faiz Getirisi İçin Mevduatta Pazarlık Dönemi Başladı! Bankaların 32 Günlük Vadeli Faizleri Yükseldi

Bankaların mevduat faiz oranları yükselirken mevduatta pazarlık dönemi başladı. Bankada parası olanlara güzel haber geldi. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Akbank, Yapı Kredi, Garanti, Akbank en yüksek faiz

Finans 29.12.2021 - 14:19 29.12.2021 - 14:19 Gülcan Özer

Dolar kuru ve enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş bankaların vadeli mevduat faiz oranları da artış yapılmasına neden oldu, bankada parası olanlara güzel haber geldi. Parasını bankada tutanların kazanacakları faiz yükseldi. 

Özellikle de nakit para sıkışıklığı olan bankalar müşterilerine daha yüksek faiz vermeye başlarken bankalarda mevduat pazarlığı dönemi başladı. Bankalar tabela faiz oranları üzerinden daha düşük faiz duyururken özellikle de 100 bin TL ve üstü hesap sahiplerine daha yüksek faiz vermeye başladı. Bu nedenle parasını vadeli hesaba yatıracak olan kişilerin mutlaka öncesinde sıkı bir araştırma yapması gerekiyor. 

EN YÜKSEK FAİZ VEREN BANKA HANGİSİ, BANKA FAİZLERİ YÜKSELDİ Mİ?

Merkez Bankası tarafından politika faiz oranı için yapılan indirimlerin ardından bankaların vadeli mevduat faiz oranları da düşmüştü. Yaşanan düşüş ile vadeli mevduat faizi en yüksek veren banka için dahi yüzde 16 - 15 bandına kadar geri çekilirken faizde rüzgar tersine döndü. 

en yüksek faiz vren banka 29 aralık

Enflasyon rakamları ve döviz kurunda yaşanan yükseliş bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranları için de yükselişi beraberinde getirdi. 32 günlük vadeli mevduat faizi açan kişilere şu anda en yüksek faiz veren banka Alternatif Bank VOV Hesap olurken en yüksek vadeli mevduat hesabı faiz oranı ise bu banka tarafından uygulanan yüzde 20.50 oranı oldu. 

ziraat dinamik hesap faizi

ZİRAT BANKASI MEVDUAT FAİZ ORANLARI! DİNAMİK HESAP FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ OLDU?

Vadeli mevduat hesabı yükselen bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 14.50 olarak uygulanırken dinamik hesap açtıran kişilere yüzde 15.50 oranı uygulanıyor. 

halkbank vadeli faizi 29 aralık

HALKBANK 32 GÜNLÜK VADELİ HESAP FAİZ ORANI! 

32 günlük vadeli mevduat hesabı açmak isteyen kişiler için Halkbank mevduat hesabı faiz oranı yüzde 13.75 seviyesinden başlıyor. 

vakıfbank arı hesabı 29 aalık

VAKIFBANK 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT FAİZİ ARI HESABI! EN YÜKSEK FAİZ VEREN KAMU BANKASI HANGİSİ?

Devlet bankaları içerisinde en yüksek faizi veren banka ise Vakıfbank oldu. Vakıfbank arı hesabı vadeli mevduat faizi yüzde 18 seviyesine çekildi. Bankada parası olanlar ve vadeli mevduat faizi açmak isteyen kişiler için finans uzmanları yapmış oldukları açıklamada kesinlikle pazarlık yapmalarını ve aynı bankada olsa birkaç farklı şubeden oran sorularak ondan sonra hesap açılmasını tavsiye etti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@