Enflasyon Alev Aldı, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Son Dakika 32 Günlük Vadeli Mevduat Faizi Kararı Açıkladı!

Enflasyon rakamlarında yaşanan hızlı yükseliş sonrasında kamu bankaları enflasyona endeksli vadeli mevduat hesabı ürünleri hakkında bi son dakika güncellemesine gitti. En yüksek faiz hangi bankada?

Finans 05.11.2021 - 12:09 05.11.2021 - 14:11 Gülcan Özer

Ekonomide yaşanan dalgalanma sonrasında enflasyon rakamları ne yazık ki büyük bir hızla yükselişini sürdürürken süreçte kamu bankalarından sürpriz bir güncelleme geldi. Kamu bankaları tarafından TL hesapların teşvik edilmesi amacı ile başlatılan enflasyona endeksli mevduat hesabı kampanyası ürünlerinde güncelleme yapıldı. 

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank internet sitesi üzerinden yapılan güncelleme sonrasında vadeli mevduat hesabı faiz oranları için rakamlar revize edilirken enflasyona endeksli vadeli mevduat hesabı ürünlerinin tanıtımlarının olduğu sayfalar ise kaldırıldı. Yani enflasyona endeksli vadeli mevduat hesabı kampanyası sonlandırılmış oldu. 

ZİRAAT BANKASI 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANI KASIM 2021!

Ziraat Bankası resmi internet sitesi üzerinden yapılan güncelleme ile vadeli mevduat hesabı faiz oranları güncellenirken bankanın daha önce yer alan enflasyona endeksli vadeli mevduat hesabı sayfası ise erişime kapatıldı. Yani kampanya sonlandırılmış oldu. Ziraat Bankası vadeli mevduat hesabı faiz oranı ise yüzde 14,75 olarak revize edildi. 

ziraat bankası vadeli mevduat

VAKIFBANK 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARI LİSTESİ KASIM 2021!

Bir diğer kamu bankası olan Vakıfbank tarafından da vadeli mevduat hesabı ürünleri güncellenirken bankanın yeni ürünleri arasında enflasyona endeksli vadeli mevduat hesabı ürünü ise listeden çıkarıldı. 

vakıfbank vadeli mevduat

Vakıfbank arı hesabı, tanışma faizi kampanyası hesabı ile dijital mevduat hesabı ürünlerinde ise yeni oran yüzde 16,50 olarak revize edildi. 

HALKBANK 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANI KASIM 2021!

Kamu bankaları arasında yer alan Halk Bankası tarafından da enflasyona endeksli vadeli mevduat hesabı için güncellemeye gidildi ve sayfa yayımdan kaldırıldı. Halkbank vadeli mevduat hesabı faiz oranı ise yüzde 15,25 olarak revize edildi. 

halkbank 32 günlük vadeli mevduat

EN YÜKSEK FAİZ HANGİ BANKADA, 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANI KAÇ?

Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimi sonrasında bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranlarında da düşüş başlamıştı. Yapılan güncellemeler sonrasında en yüksek vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 18 seviyesine çekilirken en yüksek faiz veren bankalar ise ING Bank, Burgan Bank ve N Kolay Bono hesabı olarak öne çıktı. 

Devlet bankalarının 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz  oranları rakamlarında ise en yüksek faizi yüzde 16,50 oranı ile Vakıfbank veriyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@